Geçmişten Bu Güne Radyo Hakında Bilgi

Radyo sohbet odaları

Bugün iletişim aracı olduğu kadar en yakın arkadaşımız olan radyodan bahsedeceğim sizlere.

Radyo televizyondan önce var olduğu için bir neslin her şeyiydi. Ancak televizyon çıktıktan sonrada ortadan kalkmadı.Çünkü radyonun yeri her zaman ayrı oldu bizde. Canımız sıkılınca dinledik, keyfimiz yerine geldi; yalnız kalınca dinledik, arkadaşımız oldu; yolculukta dinledik, yoldaşımız oldu.

Yolculuk Demişken !!

Yolculuk demişken, yolculukta daha bi ayrıdır radyonun yeri. Uykusuzsak, sunucunun sesi öyle güçlü ve neşeli gelir ki , hemen kendimize geliriz. Kanallar arasında dolaşırız keyfimize göre bi şarkı bulmak için, bulduğumuzda da gönlümüzce eğleniriz. Zaman daha bi hızlı geçer sayesinde, çabucak biter yolumuz. Sonra o anda dinlediğimizi bilen biri radyoya istek parça yollar bizim için, adımızı duyunca şaşırırız ve mutlu oluruz. Bunun mutlu ettiği kadar birde şu var, hiç beklemediğimiz anda en sevdiğimiz şarkı çalar ya birden, işte o andaki gülümsememizin tarifi yok..

İşte O An ..?

Tabiki yalnızca yolculukta değil; yemek yaparken, temizlik yaparken, yürüyüş yaparken, dinlenirken, bilgisayar başındayken vb birçok zamanda bir çok yerde yanıbaşımızdadır radyo.

Her ruh halimize ayak uyduran bi arkadaş bulamayız ama radyo bizim ruh halimize hep ayak uydurur. Müzikse müzik, dertse dert,sohbetse sohbet, neşeyse neşe..

Derdimize ilaç olur; bazen hüzünlü şarklılarla ağlatarak, bazen neşelendirerek. Aranızda radyoyu son ses açıp, yastığa başını gömüp, hüngür hüngür ağlayanları hisseder gibiyim. Evet bunu bir kere de olsa çoğu genç yaşamıştır. Güzel bi anı, güzel bi arkadaş..

Velhasıl, yanımızda bir dost bulamadığımız anlarda imdadımıza radyo yetişmiştir hep.                                İyiki de yetişmiştir..

sohbet sohbet sohbet sohbetsohbet