Anılarla Sohbet Odaları

Anılarla Sohbet

Anılarla Sohbet odaları

Kuş sesleriyle uyandığım sabahtan biraz bahsetmek isterim. İlginç olan şu ki uyandığımı dahi anlamamıştım kendimi güzel bir rüyanın içinde sanarak. O kadar güzeldi ki o kuş sesleri gürültü değil insana huzur veriyordu. Keşke dedim tüm her şey sussa benim öten o kuşlarımın sesi yayılsa her tarafa. Sağıma döndüm ve dışarıyı izlemeye başladım. Tatildeyim kurs yok koşuşturmaca yok. Çok nadir yatak keyfi yaptığım olur, biraz kurs alışkanlığı sabah namazından sonra uyumamak. Hem annem de izin vermez yatakta uyuşuk uyuşuk yatmama, kalkıp bir an önce sabah işlerini daha sonra yemekti temizlikti bitirip öyle oturmam gerektiğini söyler. Erken kalkan erken yol alır der ardından da evini temiz tut gelegen olur, kendini temiz tut ölegen olur lafını da unutmadan der.

Ama o gün annemde beni unutmuş gibiydi seslenen yok Hifa kalk kızım işlerimiz var diye. Öylece dışarıyı izlerken her şeyin ne kadar güzel olduğunu tekrar fark ettim. Ve cenneti de hiç hayal etmediğimi. Acaba kazananlardan olur muyum dedim içimden, kim bilir oranın ağacı nasıldır, kuşlarının sesi ne kadar güzeldir. Bu dünyadaki her şey Allah’ın varlığının bir delilidir. Bu güzellikleri bize bu dünyada veren Ahiret te bize neler vermez ki dedim içimden. Sonra baktım benim bahçemdeki kuşlar cıvıl cıvıldı insanın içine neşe ve enerji veriyordu. Verdiği tüm nimetlere binlerce kez şükür etmeyeceğiz de ne yapacağız?

Çocuk Sohbetleri

Çocuk Sohbetleri

Çocukluğumuz Gelir akla

Çocukluğumuzu düşündüm biraz da, herkesin çocukluğundan kalan anıları vardır. Leblebi tozları, horoz şekerleri, bisküvi arası lokumları. Ve ardından oyunlarımız geldi aklıma onbirelli, istop, üçgen, tasolar. Sizin de aklınıza gelen kim bilir neler neler var. 3 aylık yaz tatilinde köye babaannemizin ananemizin yanına giderdik. Haftanın bir günü çamaşır yıkama günü olurdu annem yengemler hep birlikte dere kenarına giderdik. Seslenirdim Dileeek hadi gel dere kenarına çamaşır yuumaya gidiyoz ellerimizde tokaçlar:) bilen bilir tokaç diye bir şey verirlerdi elimize çamaşıra vururduk seslerini yarıştırırdık arkadaşlarımızla. Küçücük avuçlarımızda kocaman çamaşırlarla şakalaşır gülerdik. Elimizden kaçanları suya girer çıkarırdık. Çamaşır yıkamaya giderdik. kirlenir geri gelirdik. Ama gülerdik işte tüm imkansızlıklara rağmen gülerdik en içten halimizle.. şimdiki çocuklar gibi eğleneceğimiz telefonumuz, televizyonumuz yoktu, bilgisayarımız yoktu, seccadeden bebek yapardık ona isim koyardık ayağımızda sallardık. Ve bundan çok mutluyduk. Doyumsuzluk yoktu.

Anılar

Anılar

Yatağımı toplarken iç alemimi darmadağın ettiğimi fark ettim. Ama bir o kadar da mutlu hissediyordum. İyiki yaşamışım o günleri ve iyiki böyle bir çocukluk geçirmişim. Şimdi ki zamana baktığım zamanda ne kadar şanslı olduğumuzu anlıyorum. Teknoloji çağındayız vur sürü güzel arkadaş edinmemiz çok kolay. Eski zamanda olan o güzel olayların belki bu zamandaki tek güzelliği de Türkiye nin her bir yerinden insanlar rahat bir şekilde tanışabilmemiz, arkadaş olabilmemiz ve daha da önemlisi kardeş gibi olabilmemizde ve tabi ki bunun gibi muhabbetlerimizi de sohbetyildizi chat kanalımızda yapabiliyor olmamızdır. Evet geçmişe dair anılarınız ve anlatmaktan keyif aldığınız olaylarınız varsa sohbetyildizi chat sitemize gelerek konuşmanın keyfini sürebilirsiniz… HiFa

sohbet