Fm Radyo Sohbet

Fm Radyo Sohbet

Sohbet edebileceğiniz, mutlu bir şekilde vakit geçirebileceğiniz ve güvende kalabileceğiniz tek ortam sohbetyildizi chat sitemiz hem güncel hem nostalji olarak Radyosuyla sizin için 7/24 online durumdadır.
Bizler Radyo dinlerken, kimi zaman slow müzikleri ile duygusal yönde kendimizi dinliyor, kimi zaman arabesk dinleyerek aşk açımızı dostlarımızla bastırıyor, kimi zaman pop dinleyerek coşuyor, kimi zamanda rap dinleyerek eğlencenin doruğuna çıkıyoruz.

Fm Radyo Sohbet

Radyo dinlemek sadece vakit geçirmek değildir. Mesela bilmediğimiz bir çok şeyi yıldızfm Radyomuzda bulunan işinin ehli dj ’lerimiz aracılığıyla öğreniyoruz. Bunlardan bir tanesi olarak canlı bir örnek vermek isterim. Radyo da bulunan bir dj arkadaşımızın ismimin manasını sorması ile anlattığım bir hikayeden, kıssadan bahsetmek isterim.

Hifa Hatun Medine-i Münevvere de güzelliğinin yanı sıra ahlakı ilede nâm salan kadın sahabelerdendir. Ve tabi Peygamberimize (s.a.v.) fazlaca bağlıydı
Hifa hatun bir gün Peygamberimize (s.a.v.) gelerek
– bana beni cennete götürecek bir şey söyler misin diyor Efendimiz,
– önce biriyle evlenmen gerek bununla dininin yarısını emniyete alırsın buyuruyor, Hifa Hatun siz kiminle münasip görürseniz onunla evlenmeye razıyım der, Rasulullah;
– ey Hifa mescide en evvel kim gelirse, onunla evlen.
Hifa hatun a talip olan sahabeler de bu duruma razı olurlar. Allah-u Teala sahabelere öyle bir uyku verir ki hiçbirisi erken uyanıp ta mescide gidemez. ancak Hz. Süheyb müstesna. mescide ilk gelen sahabelerdendir. Kimsesi olmayan, fakir, uzun boylu, zayıf ve çelimsiz, ince yapılı bir sahabedir. Hifa hatun ise, son derece güzel ve zengindir. Radyoda bulunan dj mizin sorusu ile bu hikayeye başlamıştım ki, bütün kanalın dinlediğini ve merak içerisinde sabır ile beklediğini fark ettim, ve tabi devam ettim..

Namazdan sonra efendimiz (s.a.v.) Hifa hatunu çağırtıp durumdan haberdar eder, Hifa Hatun teslimiyet içerisinde kabul eder.
Efendimiz hutbe okur ve nikah akdi yapılır. sonra Süheyb”e döner der ki;
– ey Süheyb şimdi hanımına bir hediye ver ve tut elinden evine götür. Fakat Süheyb (r.a.) şöyle der;
Benim ne bir dirhem gümüşüm var ne de sığınacak bir evim var. Mescitte yatar mescitte kalkarım, Hifa hatun kocasının boynunu büktürmez ve ona içinde on bin dirhem gümüş olan süslü bir heybe yollar ve ekler şu mevkideki evimi de sana hediye ettim.
Rasulullah çok duygulanır onlara hayır dua eder. Radyomuz aracılığı ile güzel bir hikaye dinleyen bir çok kullanıcının hoşuna giden anlatımın sonuna doğru gelirken sorularda birikiyordu.

Hz Süheyb akşam olduğu zaman utana sıkıla konağın yanına gelir, içeri girdiği zaman muazzam bir sofra ile karşılaşır o sofradan 1 veya 2 hurma alarak odaya çekilir Ve Hifa Hatuna şöyle söyler,
Ey Hifa sen bana nimetsin ben de sana mihnet. Ben bu nimete şükür, sen ise bu mihnete sabır için, gel bu geceyi ibadetle ve taatle geçirelim.

Ben şükredenlerin sevabına kavuşayım sen ise sabredicilerin sevabına kavuş, çünkü Rasulullah (s.a.v.) ” cennette yüksek bir çardak vardır. burada yalnız sabredenler ve şükredenler bulunur buyurdu.” dedi. Hifa hatun buna çok memnun oldu ve öyle de yaptılar. Cebrail (A.s) olup biteni Rasulullah a anlattı ve onları Allah-u Teala’nın cennetle müjdelediğini söyledi ertesi sabah, namazdan sonra efendimiz Suheyb”i yanına çağırttı ve dedi ki

Ey Süheyb geceki halini sen mi bana anlatırsın ben mi sana anlatayım “Allah Rasulu en iyisini bilir” dedi
İkiniz de cennetliksiniz buyurdu Allah-u Teala ‘yı göreceksiniz. Süheyb o sırada seccadeye kapanır ve :
– Ya rabbim sen ki beni bağışladın tekrar günahlara bulaşmadan canımı al diye nida eder.
Allah-u Teala bu içten duayı kabul eder ve Süheyb secdede ruhunu teslim eder, orada bulunan mesciddekilerse bu durum karşısında dayanamaz ağlamaklı olur. Sohbetyildizi chat sitemizde o anda bulunan bir çok kullanıcıda bu esnada

Rasulullah (s.a.v.) :
– size daha şaşılacak bir şey söyleyeyim mi? şu an da Hifa Hatun’da ruhunu Hakk’a teslim etti

Radyo Sohbet

 

Sohbet etmenin tadı Sohbetyildizi”nda çıkıyor. Çünkü sohbet yıldızı olarak bizler sizin için en keyifli ortamları sağlamaktayız. Radyomuzu dinlerken duygulandılar. Hikayenin buraya kadar ki olan kısım her ne kadar can alıcı olsada hikayenin şu son kısmı insanı daha da bir teslimiyete sürüklüyor. Devamında;

Rasulullah (s.a.v.) size daha şaşılacak bir şey söyleyeyim mi? şu anda Hifa Hatun da ruhunu hakk”a teslim etti. Orada bulunan sahabelerin ruh halleri sanki sohbetyildizi chat kanalımızda bulunan bir çok kullanıcıya da sirayet etmiş gibiydi. Hifa hatun ve Suheyb in kabirleri yanyana olacak şekilde koyuldu ve cenaze namazlarını Efendimiz kıldırdı.
Ben her dinleyişimin sonunda, Rabbim bizleri de böyle teslim olan kişilerle karşılaştır diye dua ediyorum. Sohbetyildizi chat sitemiz sizler için bu hikaye ve bunun gibi bir çok hikayeyle Radyosuyla varlığını her gün dahada kuvvetlendiriyor ve Sohbet etmenin tadı Sohbetyildizi”nda çıkıyor.

Aramıza katılarak bilmek istediğiniz bir çok konu hakkında Radyomuz aracılığıyla olsun, kanalımızın sohbet odaları olsun, muhabbet etmek, konuları tartışmak amaçlı online bir şekilde hizmet vermektedir.

Sohbet odalarını seçerken dikkat edilmesi gereken bir çok şey vardır. Bunlardan bir kaç tanesini sayacak olursak, kaliteli bir site, gelişmiş bir sistem, sağlam bir kadro, ve sıcak bir ortam. Sohbet odalarını gezerken bunlardan birisine rastlayabilirsiniz, veya ikisine rastlayabilirsiniz ama hepsi bir arada sadece sohbetyildizi chat sitemizde mevcuttur. Garantisi ise kullanıcılarımızdır. Kanalımıza gelerek sizler için hazırlanan bir çok oyuna da dahil olabilirsiniz. Veyahut yine sizler için hazırlanan botlarımız sıkıcı geçen bir kaç dakikanızı canlandırabilir.

Vakit doldurmak isteyen ve zamanının nasıl geçtiğini anlamamak isteyen bir çok kişinin uğrak yeri olan Güzel Sohbet  chat sitemiz her zaman sizin için açık durumdadır.
Bizler kişi sayımız çok olsun diye haksızlık üzerine sunucumuzu kurmadık. Hak ve adaleti gözeterek, kullanıcılarımızın isteklerinide göz önünde bulundurarak hareket ediyoruz. Sohbetyildizi Radyo kanalı ve dj”leri ile her zaman kullanıcılarının isteklerini ve mesajlarını ön planda tutmuştur.
Bir kullanıcı sevdiği bir parçayı isterken kanalda bulunan bir başka kullanıcıya veyahut yanında bulunan aile fertlerine de istek parça yapabiliyor. Bu durumdan hoşnut olanlar Sohbetyildizi”mızın kaliteli dj”leri ile mutlu bir gün geçiriyor.

Seçilmiş Sohbet Sitesi

Sohbetyildizi chat sitemiz Radyosu ile Sohbet odaları ile oyun odaları ile gün boyu giriş yapan kullanıcıları ile kısa zamanda yıllardır açık olan bir çok sunucuya fark atmıştır, çünkü farkımız doğallığımızdan gelir. Bir insan her ne kadar yanlış seçimler yapsada dönüp dolaşıp doğruyu bulmaktadır.

Doğru olduğumuz için seçim sebebi olduğumuz için çok mutluyuz.
Sohbetyildizi Radyo kanalımız sayesinde sadece müzik dinlemek için olmadığı gibi, vakit geçirmek için de yoktur, bir insanın mutlu olması ruhunun rahat ve huzur içinde olmasından geçer.
Radyoda yer verilen parça ruhumuza hitap eden parçalardır bir insanın ruhu huzurda ise mutlu bir gün geçirmesi ve arkadaşları ile zaman geçirirken hoşnut olmasından geçer. Türkiye ”nin her yerinde ve yurtdışında gurbetlik çeken insanlarımıza sesleniyoruz sohbetyildizi chat sitesi ideal seçiminizdir..

admin 36
Cevap bırakın