hayat

hayat

Hayat Sohbet odaları

Hayat Sohbet Değerli  Okuyucuları Sizlerle Ufak Bir Dertleşme Yapalımmı? NEDERSİNİZ? BEN Anlatayım SİZ okuyun..Sevgi; gönülden bağlı olmak anlamına gelir. Gönül mü kaldı ki sevgi olsun diyebildiğim şu dünya için eğer , o gönlü bulursanız yok etmemeniz dileğiyle.. İnsan böyle dese de hep maalesef içinde bir umut taşır.. Bazen bütün duvarları yıkıp kendi duvarının altında kalırsın. Hayat böyle işte. Herkesin uçurumu sana bir karış gelir kendi düzlüğünde savrulursun oradan oraya..

Güven sohbet

Kimsenin yanında olmadığı zamanlar vardır ya da senin öyle hissettiğin zamanlar. Sen giderken biri arar mesela kimse yanında olmaz ; bilirsin artık yanında biri var. Sırtını yaslarsın. Tüm derdin, kederin ; mutluluğun, neşen her şeyin o oluverir. Ağlama duvarın mı olur artık. Dayandığın koskoca dağ mı bilemiyorum. O yarayı saran aynı yerden yaralar mı insanı ? Bize gelenler böyle işte. Önce yaralarımızı sardılar teker teker; onardılar kırılan kolumuzu, kanadımızı. Her şeyimiz oldular. Sonra en büyük yaramızı öğrenince ilk darbeyi oraya vurdular. Kanatmazlar sandık onarmaya çalıştık daha büyük yaralar açtılar. Sevgiyi kaybetmek değil bu.

Sevgiye olan inancını kaybetmek.

İnanç bu hayatta sahip olduğumuz en güzel his, lütuf resmen. Güvenmem dersin ama güvenirsin ; bir gün biri gelir güvene olan inancını yıkar işte o zaman güvenemezsin.Sevdiğin birini kaybetmenin ne demek olduğunu bilirim. Yüzünde hep bir hüzün olur insanın. Gülerken bile gözlerinde saklar onu. Mutlu olurken bile gizliden gizliye pişmanlık duyar… diye başlamıştı bir mektup..Sevgi Sohbet Odaları Çok nadir seviyorsun ya onlarda hep erken gidiyorlar hayatından. Hayat ne iğrenç bir oyun tahtası ya. Sürekli seni yoruyor. Yoruldum dedikçe ; yokuş oluyor. Canını acıtacak bir şey buluyor illa.

Sevgi

Allahtan Hayat ;soluk aldığımız anlarla değil. Nefesimizi kesen anlarla ölçülüyor. Nefesimizi kesen o insanlara öylesine bağlıyız ki işte sevgi oluyor bu. O bağ her şeyden değerli oluyor. O bağ için dünyayı da karşına alabiliyorsun. Dünya da olabiliyorsun. Nefes kesen anlar biriktirmek zorundayız. İnancı, sevgiyi kaybetmemek zorundayız. Yoksa aynı evin içinde yaşayan ama hep başkalarına sarılan insanlar oluruz ya da olduk. Olmamak için nefesimizi kesen her şeyin peşinden gitmek zorundayız. Bizi sevdiği için biri sevilmez ; sevdiğimiz için sevilir. Mantık yığınlarından oluşan bir çöplük oluyor yoksa aile denen şey. O beni sevdiği için denilen evlilikler. O istedi diye yapılan çocuklar..Çok olumsuz bir makale gibi oldu ama sevdiğini kaybetmenin acısı çöküyor bazen insana. Hep şurada olsaydı yanı başımda diyorsun. Yokluğunu arıyorsun. İçinde hep bir buruk yer oluyor işte.. Dolar mı yeri tabi ki dolmaz her insanın kalbinde açtığı yer başka oluyor. Kimse kimsenin yerini dolduramıyor. Çünkü kimse aynı sevmiyor. Gerçekten bazı makaleleri tamamlayamıyorsun. Büyük acıları kapatamadığın gibi. Böyle havaya asılı kalıyor yüzlerce cümle…Sanal Dünyamız ve Real DünyamızdaTamamlayabildiğimiz , tamamlanabildiğimiz bir hayat dileğiyle.Reyhan

admin 44
24 Yorumlar
SibeL

Emeğine SağLık

My

Emeğine sağlik canimmm ???

Kralice

Emeğine sağlık güzel olmuş

NesLişah

Emeğine SağLık :)

iLSu

Emeğine sağlık

AreS

Emeğine sağlık

eLfida

Emeqine saqlık canım benim ?

EbruLy

Emeğine yüreğin saglik canim

ibOo

Emeğine sağlık Reyhan devamını muhakkak bekliyoruz

Kahve

Emeğine yüreğine sağlık Canim..

SuGaRBoY

Emegine saqlık olsunn tşkler

Ümit

Emeğine sağlık abim

Rüya

Emeğine sağlık

melek

Reyhancim emeğine sağlık.

Ümit

Emeğine sağlık

qSmLy`

Emegine yuregine Saglik Gülümm :)

GofRetiCe

Emeğine,ellerine sağlık canim çok güzel ?

Sets

Emeğinize saglik

RYU_SEBA

Covid-19 un dunyayi esir aldigu su gunlerde sohbetyildizi ailesinin yanimda oldugunu görmek huzur veriyor. Makalenizi okudum yureginize saglik.

Cevap bırakın