Nur Sohbet

Nur Sohbet

Nur Sohbet

Nur Sohbet Sözlük anlamı bir araya gelip konuşmak olan sohbet insanlar arasında kişiden kişiye göre değişiklik gösterir oldu.Sohbet denilince aklıma nedense eski zamanlardaki sohbetler geliyor.Samimi içten art niyetsiz sohbetler.Eskiler demişken çok güzel anımsadığım anılar var. Köyde büyüdük biz. Mis gibi bazlama kokan babaannemin kollarında. Eve gelen misafirler evdemisiniz diye sormazlardı. Görmek isteyen gelir sohbetini yapar çayını içer evine giderdi. Kimsenin eşyası kimsenin evi elestirilmezdi. Babaannem dedim evet çok tatlı bi kadındı kendisi. Nur yüzlü derler ya işte ta kendisiydi o. Yüzüne bakınca nur yüzlü diye sevdiğimiz zamanlar çok oldu. Eski toprak dediklerimiz aslında hepsi birer nur yüzlü. Göz bebeklerinden görüyoruz o samimiyeti o içtenliği.Nur Yüzlü olmak nedir sizce?

Sözlük okurmusunuz ?

Sözlüğe baktığımız zaman parlak, pırıl pırıl, yüzü ak saygı uyandıran yaşlılarımız diye okuyoruz. Bence sadece bunlarla kısıtlı değil.Sadece yaşlılar da değil nur yüzlü olanlar. Minicik koklamaya kiyamadigimiz bebeklerimiz, birbirinden güzel ve yakışıklı gençlerimiz. Daha bir çok ornek verilebilir. Nur Yüzlü olmak ayrıcalık mıdır?Kimine göre evet ama bana göre değil. Allah her kulunu nadide güzellikte yaratmıştır.Nur Yüzlü değiliz belki ama etrafımızda çok örnek var.kalplerindeki masumluk temizlik yüzlerine vurmuş. Öyle güzel konuşup öyle güzel sohbetler yapıyorlar ki,mest oluyor insan. Hayatımız hep böyle insanlar ile kesişir umarım…

Taraftar Sohbet

Herkezin benimsediği önemsediği fanatik olduğu bir mevcut takım vardır elbet.Monoton giden insan hayatı birer anlam katmak ister yaşantılarına ıste bu yüzden türlü türlü aktivitelerle uğraşıp zamana savaş açarlar ıste futbolda bunlarda biri biraz beşiktaşa değinelim bugün ne dersiniz.Simdi herkez kendi fanatik takımını anlatırken ondan başka takım yokmuş gibi anlatır.Halbuki profosyonel olmak kaydı ile 127 takım mevcut bunlar hep sahiplenici tutucu bir o kadarda abartılı fenomencikler :)Tamam amenna izle takip et zaman gecir savun yendiğinde sevin yenildiğinde üzül ama kirmadan etmeden zamanını geçir eğlen beşiktaşla hayatına renk kat dediğim kirmadan üzmeden Smdi beşiktaşa değinelim demistik bi bakalim ama önce tarihten bahsedelim sonra kendi ruhundan görelim neymis Beşiktaş tarihi Beşiktaş Jimnastik Kulübü, 1903 yılında İstanbul’da kurulan spor kulübüdür. Bereket Jimnastik Kulübü adıyla kurulan kulüp, 26 Ocak 1911 tarihinde Beyoğlu Mutasarrıfı Muhittin Bey’in teşvikiyle Beşiktaş Osmanlı Jimnastik Kulübü, adıyla tescil edilen ilk Türk spor kulübü oldu.

Fenerbahçe Sohbet

[1] Daha çok futbol şubesiyle tanınan kulüp, Türkiye’de futbolun profesyonelleşmesinden sonra şampiyon olma başarısı gösteren 5 kulüpten birisidir.ve turkiyenin en ateşli taraftarına sahip bir takımdır smdi beşiktaşin diğer takımlardan bir farkıda şudur hemen bahsedelim mesela bir fenerbahçeli bir galatasarayı yada bir galatasaraylı bir fenerliyi sevmez bir trabzonsporlu bir fenerliyi bir fenerli trabzonsporluuu sevmez ama beşiktaş ülkenin manchaster unitedi olup tüm takımların sempati duyduğu karizmatik bir takım olup herkezin gönlünü feth etmiştir bor galatasaraylı Fenerbahçeli beşiktaşa bir kin nefret beslemez cunki karizmatik bir takım olduğu için feth ettiği gönül sayısı fazla eee beşiktaşlı olarak bununla övünmek lazım ama demi.

Çarşı Sohbetleri

 

Neyse konuyu dağıtmayalım herkez kendi takımına karşı sempatisini yazacaktır elbet buna karşımiz tabiki yok ama beşiktaşin yeri beşiktaşlı olmayanlarda bile mevcut siz anlatın biz yasayalım ne dersiniz.birde çarşı grubuna deginmemek olmaz demi ayıp olur hemen deginelim Çarşı, Beşiktaş Jimnastik Kulübünün taraftarlarından oluşan belli bir grubun ismidir. 1982 yılında kurulan Çarşı grubu, futbol maçlarını ağırlıklı olarak kapalı tribünde izler. En bilinen sloganları “Çarşı her şeye karşı!” ve “Evdeki hesap Çarşıya uymaz”dır. En tanınan amigosu Alen Markaryan’dır.27 Mayıs 2008 günü varlığını sona erdirme kararı aldı. Ama 21 Ağustos 2008 tarihinde, yaklaşık 200 kişilik bir taraftar grubu “alem biter, ortam biter, Çarşı bitmez” diyerek Çarşı ve tezahüratlarının devam edeceğini Maçka Parkında duyurdu.Beşiktaş denilince akla ılk bunlar gelir çarşı grubu kendini beşiktaşla bir yapmış ismini duyurup tüm taraftar grublarına örnek olduğuna hepimiz sahidizdir smdi beşiktaş anlatılarak bitmez ama smdilik ara verelim ne dersiniz:)

admin 35
9 Yorumlar
SibeL

Emegine sagLik

GofRetiCe

Emeğinize sağlık yüreğinize sağlık 👍👍

Kralice

Emeğine sağlık

Kahve

Emeğine sağlık.

My

Emeğinize sağlik

iLSu

Emeğine sağlık

qSmLy`

Emegine Saglik

Sets

Emeğine saglik

Cevap bırakın