Sohbetde Son Nokta

Sohbet’de son nokta işte burası arkadaşlar. Hepinize merhabalar diliyorum. Son nokta dememizde ki amaç artık sohbetin başladığı ve bittiği yerde diyebiliriz. Sohbet o kadar çok fazla geniş kitlelere hitap ediyor ki bunu anlatmakla sizlere bitiremeyiz. Bunu görmeniz gerekmekte . Her kesimden bir  çok insanı bünyesinde bulundurmakta olan bu tarz yerler genelde arkadaşlık için yada yeni insanlar tanımak için en ideal yer olarak görülmekte. Bir bakıyoruz geçmişimize daha önceden bu tarz yerlerin var olmadığına ve insanların nasıl birbirleri ile tanıştıklarına bakıyoruz. Ne kadar cesaretli insanlarmışız o zamanlarda direk bir insana açılabiliyor yada onunla arkadaş olmak istediğimizi söyleyebiliyorduk direk yüz yüze ama şimdi öylemi elimizin altında bulunan İnternet vasıtası ile her kesimden insanla sohbet etme imkanı bulunmakta. Sohbet de son nokta işte bu yüzden diyoruz. Eskisi gibi dürüst güvenilir insanların olmadığı , saf temiz insanların var olmadığı dünyada herkes çıkar ilişkisi olarak görmekte her şeyi çıkarı varsa ona yardım etmekte yada yardım ederim demekte bulmakta. Ama önceden böyle değildi hiç bir şey daha saf ve temizdi insanlar. Belki kısa bir zaman sonra chat ortamları kalkacak tamamen yada farklı yöntemler geliştirilecek ama o zamana kadar hiç değilse eskisi gibi tat almak için mutlaka bizleri tercih edin emin olun pişman olmayacaksınız eskiden olduğu gibi insanların ne kadar güvenilir ve nazik kibar olduğunu göreceksinizdir.

 

Sohbetin incelikleri ?

Bir insan ezelden nasıl geldiyse sonuna kadar da o şekilde gitmekte . Konuşması , yazışması ve düşünce yapısı ile bir kişinin ne kadar kibar yada kaba olduğunu veya ne kadar düşünceli düşüncesiz olduğunu anlamak mümkün olmaktadır. Bunu çok iyi analiz ettiğiniz de ise bu insanlardan uzak durmak gerekmekte. Sohbetin incelikleri işte burada devreye girmekte . O kişiyi iyi tanımak için onun sabrını sınırlarını zorlamanız gerekmekte. Sabırlı bir insan inanın çok kibar ve naif insandır. Sonuçta ne olursa olsun sizleri kırmamaya özen göstermeye çalışıyorsa bilin ki karşınızda ki kişi sizi kazanma yoluna gitmiştir ve kazanmak için elinden geleni yapacaktır. Çünkü onun için değerli olan insan kazanmasıdır. Bu yüzden de insan kazanmaya çalışan kişiler karakterli kişiler olmaktadır. Zaten karaktersiz insanlar kendini belli eder en kötü olarak sizle ilgilenmez umursamaz gibi hareketler yaparak sohbet ederek yukarıdan bakmayı sever. işte  bunu yapan kişilerde günümüz şartlarında çok fazla bulunmakta. Bunu bulundurmamak adına çok özen gösteriyoruz açıkçası ama herkese de aynı muameleyi yapamıyoruz. Çünkü tanımadan ön yargıda bulunmak kişiler hakkında bu da yanlış bir şey olarak görülmekte. Tanıdıktan sonra görüşlerinizi önünüze koyar ve düşünürsünüz dersiniz ki bu insan bana bir şeyler katabiliyor mu yoksa bana zarar mı veriyor. Faydasından çok zararı mı var gibi düşüncelere gitmek gerekmekte. Terazinin hangi tarafı daha ağır basıyorsa bilin ki o kişinin karakteri işte analiz ettiğiniz şekildedir. Hayat bazen zor olanı karşımıza çıkarır bu zor olanları da sabır ile beklemek ve sizi anlamanızı sağlamasını çalışmalısınız. Herkes bir olamaz bunu böyle bilmek gerek ona göre hareket ederek adımlarımızı atmak gerekir. Bu sanal alem olsun gerçek dünya da olsun hiç fark etmez. Çok temkinli olmak lazım hayatta nereden nasıl bir darbe yiyeceğimiz belli olmaz ki benim başıma geçende geldi mesela.

 

Dost ve Arkadaş Sohbetleri

Yukarı da sizlere anlattığım gibi davrandığınız zaman ilerleyen zamanlar da emin olun dost ve arkadaş edinebileceksiniz demektir. Onlarında sizlerin de birbirinize değer verdiğini görmek ve sevmek ne kadar çok hoş bir duygu olacağını düşünün. Bu sayede hayata bakış acınız bile değişmekte . Daha karamsar olarak baktığınız hayata daha inançlı ve arzulu bakabilirsiniz. Dost demek öyle sıradan bir şey olamaz hayatımızda 1 elin parmaklarını geçmeyecek dostlarınız olmalı . Evet belki fazlası olabilir ama inanın her şeyin fazlası zarardan başka bir şey getirmez insana . Çünkü çok fazla insan demek çok fazla sorun demektir. Her birinin sorunları ile uğraşmak sizleri yıpratır. Biri sizi ondan kıskanır diğeri sizi başkasından kıskanır bu böyle sürer gider . Ama sizin niyetiniz iyi olduğu için böyle  bakmıyor olabilirsiniz. Ama  ileride zamanla anlayacaksınız bunu . Arkadaşlar çok başımdan geçen olay var bu şekilde. Bundan dolayı konuşuyorum böyle yoksa arkadaş dediğimiz dost dediğimiz çok fazla insan olur ama arkanızdan kuyunuzu kazan insanlar olurlar. Bu hayatta nereden darbe yiyorsak diyorsanız zaten en yakınınızda ki insanlardan yemekteyiz. Bu da bizlere ders olmalı bir kere yediğiniz kazığı bir daha yememek adına. Daha temkinli bakmak gerekir hayata ve insanlara . Bu sayede daha çok mutlu olabiliriz belki de öyle değil mi ?  Birine zararınızdan çok faydanız dokunmuş ama size karşı hakaret ediyorsa inanın o insan eninde sonunda rabbimden görecektir cezasını. Kimsenin hakkı kimseye kalmaz bu dünyada fani olup gideceğiz ve daha kalmayacağınız bu üç kuruşluk dünyada birbirimizin kalbini kırmaya ne gerek var değil mi ? Arkadaşlar sizlerden yazımızdan etkilendi iseniz mutlaka konumuzun altına yorum atmayı unutmayın. Kim hakkında görüş belirtmek yada konu altında yorumda başınızdan geçen birşeyler söylemek sohbet etmek istiyorsanız bizleri izlemeye devam edin saygılar.

sohbet