Bursa Sohbet Odaları

Bursa”nın tarih kokan insanları Sohbetyildizi chat sitesinde eskiyi yâd ederek gününü hoş geçiriyor. Siz Bursa” lılar olarak Sohbetyildizi sohbet sitemizde yerinizi alın ve o ahşap kokan evlerinden, tarih kokan sokaklarından bahsedelim.


Bursa ve çevresi, çok eski zamanlardan beri yerleşimini koruyan yerlerimizdendir. Bölgede tarihi alanlarının çokluğu günümüze kadar taşınması o bölgede oturan insanlarımızın değerli olan şeye sahip çıkmasından biz Sohbetyildizi chat sitemizde anlıyoruz çünkü, Bursa”nın güzel insanının arkadaşlığa dostluğa verdiği değeri sohbet sitemizde çok rahat gözlemliyoruz.

Bursa, Osmanlı “nın ilk dönemlerinde diğer kentlere göre büyük gelişmeler göstermiş bir şehirdir. Ve birçok mimari yapı ile süslenmiş olduğunu bir gezi sonucu görebilenlerdenim. O devrin tanınmış medreseleri ile biliminde merkezi haline gelmiş kentlerimizdendir.

Bursalı olan kullanıcıların çokluğu Sohbetyildizi chat sitemizinde tarih kokan bir sohbet alanı oluşturduğunu belirtmek isteriz. Bursa gibi güzel bir şehri gezmek isteyen arkadaşlarımıza gezilecek ve görülmesi istenilen yerleri söylemek gerekirse.
Bursa Ulu camii , Muradiye Külliyesi , Bursa Kalesi , Koza Hanı , Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri gibi birçok görülmesi gereken yerleri olduğunu ve bu yerlerinde ince ayrıntısını Sohbetyildizi chat sitesi kullanıcılarından ön bilgi edinerek gidebilirsiniz.

Sohbetyildizi chat sitemizde bulunan bir kaç arkadaşa sorularaktan öğrenebileceğiniz bir kaç şeyden birisi olarak Muradiye Külliyesinin ufak bir bilgisini vermek isterim.
Yapılmaya başlandıktan sonra bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanmış. II. Murat’ın emriyle yapılmış bir külliyedir. Bu külliyenin bulunduğu sokak ve kendisi gündelik yaşamımızda olduğu gibi bir havası vardır. Camisi, medresesi, türbe ve hamamları ile o dönemde yaşayan Müslümanlar için önemli bir yer olmuş. Ve ben duyduğumda şaşırmıştım bu Külliye sürekli aktif durumdaymış. Görev alan din âlimleri de özenle seçiliyormuş. Ve tabiki bölgenin önemli dini noktaları arasında yer almış.

Sevgili Sohbetyildizi chat sitesi gibi yeni ama tarih kokan bir sohbet sitesini arayan kullanıcılarımız sizler de sohbet kanalımıza gelerek Muradiye Külliyesi gibi bir çok tarih kokan yapıtlardan, orada yaşayanlara sorarak bizzat öğrenmek isterseniz kanalımız 7/24 aktif durumdadır. Yapmanız gereken bir Rumuz bulup giriş butonuna basmak olacaktır.HiFa

sohbet