Sonbahar Sohbetleri34

Sonbahar sohbetleri

Sonbahar Sohbetleri Sonbahar denildiğinde akla ne güzel şeyler geliyor değil mi? Sararıp dökülen yapraklar, hırka giyip yürüyüş yapmak, hüzün duygularını ikiye katlayan hava ve en güzelide sonbahar da yaşamış olduğumuz “aşk”. Aşk demişken sizler hiç arkadaşlarınızla aşk üzerine sohbetler eder misiniz? En muazzam konuşulacak konulardan birtanesi bence. Arkadaşlarla topladığımızda ana konulardan biri de aşktır. Hem bizi yerle yeksan edip hemde göklere çıkarıp bir kelebek sohbet misali gönlümüzü uçuşturan, aklımıza hükmetmemizi engelleyen ve bir okadarda mükemmel bir duygu. İşte bu güzellikleri nasıl konuşmadan duralım ki? Sohbet konuları düşündüğümde ilk akla gelen konu.

sonbahar chat

sonbahar chat

Sonbahar da ise ask başkadır. Öyle güzel bir mevsimdir ki sonbahar izlemeye ve düşünmeye doyulmayan. O kadar çok şair var ki sonbaharı çok sevip şiirler yazan. Ne kadar da haklılar. Bazı insanlar için ise sonbahar ayları depresyona geçiş dönemli oluyor. Güneşin azalmasıyla havaların daha serin olması insanlar üzerinde negatif bir enerji yaratıyor. Kış aylarının günleri kısa olduğu ve daha çok kapalı alanlarda olduğumuz dolayısıyla psikolojik sorunlar çok fazla yaşayan insanlar mevcut. Nasıl fark edilebilir bu psikolojik çöküşler? Bir sabah uyandığınızda yataktan hiç kalkmak istemeyeceksiniz,enerjiniz inanılmaz düşük olacak ve hiç birşey yapmama isteği gelecek. Bu tip belirtiler tamamen mevsimsel düşüşle alakalı belirtiler. Her insana göre farklılıklar gösteriyor mevsim geçişleri. Kimine göre aşk kimine göre hastalık kimine göre ise farksız. Tabiri caizse dümdüz yaşayan insanlar misali. Peki bu mevsimsel depresyonlar kalıcı mı? Elbetteki çoğu kişide değil. çünkü mevsime göre şekillendiği için bu durum mevsimler değiştikçe toparlanıp eski haline geliyor insan. Bazı insanlarda ise malesef hemen toparlanamayabiliyor. Sonbahar dedikçe benim içime huzur dolar örneğin. Bambaşka düşüncelere sahibimdir. Arkadaşlarım arasında çok nadir rastladım sonbahardan kötü etkilenenlere. Şairlerin sonbahar ile ilgili şiirleri hep hayranlıkla okuyup hayal kurmuşumdur. Hemen kısacık bir örnek ile bunu taçlandıralım. “Bir ölüm vefalı birde sonbahar” İşte okuduğum dizelerden bir mısrası… Ne de güzel açıklıyor okuduğumuz şiirler, kitaplar , makaleler hayatımızda ki eksik yanlarımızı. Bazen bir yazıda buluyorum kendimi. Sanki o yazı o sözler benim icin yazılmış olmalı. Başka türlü bu kadar güzel anlatılamaz diyorum kendi kendime. Tabi dinlediğimiz şarkılar da böyle. Kişilik analizi olarak düşündüğümüz de mevsimleri ele alırsak en kişilikli mevsim sonbahar. Hem kafası o kadar karışık hem kendinden zerre ödün vermeyen bir mevsim. Pişmanlıkları içinde barındırıp üzüntüsünü kimselere belli etmeyen ve onca acıya sadece yapraklarını savuran ve hala dimdik kalan mevsim. Ben buyum diyor canınız isterse …

Sonbaharda Sohbet

Sonbaharda Sohbet

Yapamadıklarımızdan yapıp fakat tekrarını yasayamadıklarımızdan, kaybettiklerimizden, unuttuklarımızdan yada unuttum sandığımız sevdalarımızdan tüm bunları da içinde barındıran mevsim. Sen çok güzelsin … Sizlerde sonbahar sohbetlerini dahada anlamlı hale getirip bilmediğiniz şiirler,şarkılar,kitaplar öğrenmek ve güzel dostluklar kurmak istiyorsanız sohbet yildizi adresine mutlaka giriş yapın ve zamanın tadını çıkarın. Öyle bir yer ki düşünün tüm benliğinizle güzellikler içerisindesiniz. Hiç vakit kaybetmeden güzel dostluklarımızın arasına sizleride bekliyoruz. Sağlıkla ve aşkla kalın.

sohbet