Antalya Sohbet Odaları

  Antalya Sohbet Odaları

Konusunu severek yazacağım Anlatalya’nın ama, tarihi olsun, turizmi olsun, bu sayfaya nasıl sığdıracağım bilmiyorum.Antalya”dan sohbetyildizi chat sitemize dahil olan bir çok kullanıcının anlatımından da anladığımız.Türkiye’nin 5. büyük şehridir. Ve İstanbul’la beraber turizmin lokomotifidir. Sohbetyildizi chat sitemizde bulunan ve Antalya ‘da ikamet eden bay bayan arkadaşlarımız bizlere oranın güzelliklerinden bahsettiler. Gezmek görmek istediğimiz yerlerden bir tanesidir Antalya. Sohbetyildizi chat sitemizde Türkiye”nin bir çok yerinden gelen online kullanıcılar bizlere Vatanımızın bir çok yerinden haberdar ettikleri için çok şanslı bir siteyiz.


Antalya Tarihçesi
İlk Çağ öncesi
Hititler dönemi
Likya ve Pamfilya dönemi
Bergama, Roma ve Bizans dönemleri
Selçuklu dönemi
Anadolu Türk Beylikleri dönemi
Siyasî gelişmeler ve Haçlılarla mücadeleler
Osmanlı dönemi
Şah Kulu Ayaklanması
Körbey Ayaklanması
Milli Mücadele dönemi
Antalya Müdafaa-i Heyeti Milliye Cemiyeti
Türkiye Cumhuriyeti dönemi
her bir konunun açıklamasına yer vermek isterdim ama bir ansiklopedi çıkacak kadar anlatım vardır.

Turizm
Antalya, dört mevsimde de turizm olanaklarının ve tesislerinin olduğu bir ildir. Antalya’da kültür turizmi başta olmak üzere deniz, spor, sağlık, kış, kongre, yayla, mağara, kamp ve inanç turizmi yapılabilmekte bu turizm seçenekleri için tesisler bulunmaktadır.
2010 yılı turizm istatistiklerine göre Antalya, dünyada en çok ziyaret edilen dördüncü il durumundaydı. Başta futbol, tenis, ve golf olmak üzere her yıl yüzlerce sporcu ve takım Antalya’yı tercih etmektedir. Antalya yaz turizmiyle öne çıksa da kış turizminde de ülkenin önde gelen illerindendir. Antalya’daki Saklıkent Kayak Merkezi ve Alanya’daki Akdağ Kış Sporları Turizm Merkezi Antalya’yı kış turizminde önde tutan tesislerdir.
sohbetyildizi.com
Anlatya plaj bölgelerinde bulunan bir çok otelin haberleşme adresi olarak sohbetyildizi.com kullanıldığını biliyor muydunuz?


Sitenin güçlü ekibi ile Türkiye’nin bir çok bölgesinde insanları kendi chat platformunda toplayıp sohbet edilen yer haline gelmiştir. Turizm ve sosyallik konularını ele almış sohbetyildizi.com yurt dışında da gerek gurbetçilerimiz gerek yabancı turistlerin ilgisini çekmiş bir Chat platformu olmaktan gurur duyuyoruz…Birçok sosyal paylaşım siteleri uygulamaları daha yokken biz bunu yıllar önce hizmete sunmuştuk. Elit bir sohbet sıcak bir aile güzel dostluk ve arkadaşlık kurmak dileği ile…
www.sohbetyildizi.com  CellaT

sohbet