Aynet Sohbet

Aynet Sohbet

Aynet Sohbet… Sohbet denince akla gelen ilk şey nedir? Bana göre içtenlik ve samimiyet geliyor. Samimiyet ne kadar güzel bir his. Sevdiğine, konustugun bir kişiye samimiyetini hissettirmek de muazzam. Ne kadar önem veriyoruz bu konuya bilmiyorum ama en özen gösterilmesi gereken bir konu diye düşünüyorum.

Samimiyet nedir?

Samimiyet içten olmaktır. Senli benli olma ,içli dışlı olma durumu diye de adlandırılır. En saf en güzel duygulardan birtanesidir. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK; “Samimiyetin dili yoktur, o gözlerden anlaşılır. ” demiştir. Ne kadar doğru degilmi ? İctenlik gözlerle temas kurulduğunda net bir şekilde ortaya çıkar.Karsi taraf bunu hissederse işte daha değerli ,daha hoş, daha da mükemmel sohbetler ortaya çıkar.

Samimi Duygularınız`mı Var?

Samimiyet duygularımızın şiddet derecesini ölçmeye yarayan bir parametredir aslında.Her zaman hakikatin güçlü bir silah olduğunu unutmamak ve onu doğru kullanabilmek içinde empati kurmak gerekir. Empati kurmayan insan merhamet duygusuna çokta sahip değildir diye düşünenlerdenim. Karşı tarafı anlamaya çalışmak iyi veya kötü bunu başarmak anlamanın yarısıdır. Insanlara doğru şekilde hitap etmek kırmadan dökmeden sohbetler kurabilmek empati ve karsi tarafı dinlemekten geçiyor.Bunlarin en başi ise samimiyet. Sanal ortamda da samimi ve içten insanlara rastlamak mümkün. Hatta öylesine güzel,samimi ve içten insanlar var ki allah’ın bize armağanı gibiler. Gönlü güzel en içten insanlara denk gelmeniz dileğiyle ….

sohbet