Dostca Sohbet

Dostca Sohbet

Dostca Sohbet

Yağmur sesi, eşi benzeri bulunmayan bir melodi gibi.. Kimine uyku getirir, kimini uykudan götürür. Bir çayın sıcaklığında, sabahın kızıllığına mı dersin, gecenin zifir karanlığına mi? Bilinmez.. Yagmur damlalari ile birde o toprak kokusu.. Yagmurdan sonraki toprak kokusu icin bir cok soylenti var evet kimi bilimsel, kimi yureksel.. Bana göre en doğru olani; insanlar ölmek için doğmustur.Bu yüzden bayılır yağmur sonrası toprak kokusuna..

Dost Chat

Dost Chat

Topraktan geldik, yine topraga gideceğiz..Bugun karamsar gunum mi bilemedim, yağmurlardan girip, mezara çıktım resmen. Son zamanlarda kendimi çok yalnız hissediyorum. Etrafımın kalabalıklığına nazaran bir yalnızlık. Kimsesiz hissetme ic güdüsü belkide buradan geliyor..Yine bu duyguların ruhumu kavurduğu donemlerde sanırım, çayın arasi kalabalıkla iyidir.Kahve yalnızlığa içilir dedim. Kalktim bir kahve yaptim kendime.  Adettendir ya sosyal media hesaplarimizda yediğimiz ictiğimiz ne varsa resimleriz, oraya atacakken birde afilli bir söz ile süsleyeyim dedim. Nette kahve ile ilgili sözler ararken, hem sözü hemde Dostca Sohbet Odalarını buldum. Sözde; ”Gönül ne Kahve Ister ne Kahvehane, Gönül Muhabbet Ister Kahve Bahane” diyordu. Sohbet Odalarınin Tanitim Yazisinda ise ” Ne olursan ol, gel” Mevla’nin sözü ile Dostca Sohbet e davet vardi.. Ne oldum, ne olamadim bilmiyorum lakin kendime göre sadece yalnızdım. Ve yalnızlık kulakları sağır edecek kadar gürültülüydü. Insanlarin iç sesiyle başbasa kalip, kendi muhasebesine durması çok fena bir duygu. Kimse kendine olması gerektiği kadar dürüst degil,  hep ardına sığınılası bir bahane söz konusu.. Tamda burada bizleri; iyisiyle kotusuyle elestrip yanlış tavir / davranış sergilediğimizde uyaracak Dostca Sohbet edebilecegimiz yürekler olması gerekiyor. Nefes almak böyle anlarda mümkün çünkü, Yalnızlık Allah’a mahsus ise bizle neden kendi karanlığımızda kendi kendimize çelme takıp düselim ki? Hemde uzanacak bir çok dost eli, yürek kapısı varken! Paylaşmak hayatı kolaylaştırmak, paylaşmak ortak olamak..
Sohbetyıldızı.com, cidden bir yıldız edasinda.. Buradaki Dostluk IRC dunyasinda baska bir yerde? Asla! Insanlarin yüzüne gülünüp arkasından binbir türlü dolap cevrilen bir yer düşünün ‘Sanal Alem’ adı altinda, en temiz kalmıs mekan kesinlikle bana göre burası.. Hatta tertemiz, derdiniz ile dertlenip mutlulugunuz ile gulumseyen insanlarin olmasi.. Dostlugu, Dostca Sohbeti kalben sizlere yansıtmalari o kadar baska bir duygu ki..

Dostlarla Sohbet

Dostlarla Sohbet

Bir selam ile belki 5-10 dakika muhabbet ile uğradığınız bu mekanın aslinda eviniz olacağını tabiki bilemezsiniz.. Insan bazen değer vermek, değer görmek istiyor, coğu Sohbet platformlarinda çıkar ilişkisi söz konusudur.  Birşeyler vermeden, birşey alamazsınız. Lakin burası farklı bir dünya, yazdığınız iki satirda ruh halinizi anlayip bugun senin neyin var iyi değilsin diyen dostlar  içine atma, yükünü birlikte omuzlayalim diyen kardeşler var.. Burada Dostluk var Dostca Sohbet var..  Burada Aşk var! Çok aşk var..

>> Cirkin`ce  >>

admin 3
11 Yorumlar
Jack

Emeğine sağlık, koca yürekli Kadın.

uSuL

Emeğine sağlık evet dostça Sohbet etmenin keyfini burada çıkarabilirsiniz

iLSu

Emeğine sağlık çok güzel anlatmışsın :)

My

Emeğinize sağlik ??

Kahve

Emeğine yüreğine sağlık.

Hakan

Emeğine sağlık.

aSeL

Emeğine yüreğine sağlık.

FreeLanD

harika ßir makale payLaSımı oLmuS devamını okumak iSterim Sitenızı de en yakın zamanda yaakından tanımak iSterim teŞekkurler

Cirkin

Dostluk.. Oyle ozel bir kavramki..

Ümit

Güzel bir paylaşım kalemine sağlık )

Kralice

Çok güzel ifade etmişsin emeğine kalemine saglik

Cevap bırakın