Hayatımız Sohbet

Hayatımız Sohbet‘e Hoş geldiniz Saygılar.

Hayatımızın her alanında sohbet etme isteği hepimizde bulunmaktadır. Sohbet çok fazla global bir kelime olduğundan bunu açmak genişletmek çok önemlidir. Bazı konuşmalar siyaset olarak yapılmakta bazı konuşmalar geyik sohbetleri olarak bazıları da dedikodu üzerine yani konunun ne olduğu hiç bir zaman önemli olmamakta aslında . Önemli olan insanların konuşması kendilerini ifade etmesi ve can sıkıntılarını geçirmek . Biz de bugün bu konuda yorumlar yaparak sizlerle birlikte güzel sohbetler yapacağız . Özellikle sanal ortamlarda yapılan sohbetler genelde cinsel olarak yapılmakta. Yada insanlar arkadaş olmak tanışmak için sohbetler yapmaktalar. Bu nitekim bazı kısıtlamaları getirmekte ve can sıkıntısına sebep olmakta. Aslında bir konudan bahsetmek için belli bir konudan girmek gerekir. Bu sayede muhabbetin ne yöne nasıl gideceğine sizler karar vermiş olursunuz. Sizlere bir kaç örnekle aşağıda bazı muhabbetler arasında farklılıkları anlatacağım.

 

Magazin Sohbetleri 

Örnek olarak magazin muhabbetlerini örnek almak gerekirse . Günlük hayatımızda gazeteleri veya İnternet haberlerini takip ettiğimiz sürece magazin gündemi her zaman önümüzde olacaktır. Ve bunlarla ilgili yorumlar devamlı olacaktır. Özellikle de İnternet üzerinden yapılan yorumlar konuşmalar çok fazlaca olmakta. Bir ünlü için yapılan sohbetler çok çok uzun saatler alır yada çok fazlaca tartışma noktası çıkarabilir. O bunu demiş o bunu yapmış bu bununla imiş gibi bir çok şeyi magazin gündemine dair her şey olmakla birlikte bir de bunları takip eden kitle genellikle de bayanlar olmakta. Magazin dünyasına çok düşkün bir bayan toplumumuz olduğunda umarım sizlerde benimle aynı fikirdesiniz . Genellikle hayranı oldukları sanatçılar ve oyuncular için yapılan yorumlara çok fazla rastlamaktayız. Bunları genelde sosyal medya ortamlarında yapılan yorumlar olarak görünse bile bayanlar kendi arkadaşları ile bunları telefondan konuşabilmekte yada kadınlar günü yaparak bunları birbirleri ile paylaşa bilmekteler. O kadar çok fazla kafa yormaktalar ki magazin gündemine dediğim gibi bunu gün yaparak çay kahve muhabbetleri ile pekiştirmekteler.

Magazin Chat

Magazin Chat

Siyasi Sohbet

Siyasi muhabbetler ise genelde televizyon ekranlarında daha çok fazla rastlamaktayız. Ama halk olarak özellikle erkekler olarak kahvehanelerde bir araya geldiğimizde konu bir şekilde siyasete bağlanmaktadır. Herkes kendi görüşü hakkında yorumlar yaparak kendi safını belli etmekte. Bunların neticesinde bazen tartışmalar mutlaka yaşanmakta. Ama bu tartışmaları uzatmamak en mantıklı olan seçenektir. Herkes ülkede istediği gibi konuşabilir ve söyleyebilir. Lakin hakaret boyutuna gelmediği sürece mutlaka kimse kimseye müdahile etmek . Ayrıca Siyasi sohbetlerde bölücü terör örgütlerine karşı yapılan yorumlar çok fazla olmaktadır. O an ortamda tanımadığınız insanlar belkide bu denli insanlar olabilirler çok dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biridir. Hayatımızın her anlamında mutlaka bir yerlerde sohbetler geçiyor görüyorsunuz ama kahvehaneler bambaşka . Orası bir mahallenin tamamen dedikodusunun döndüğü tek yer olarak ta bakabiliriz .Bunun haricinde tabi ki kuaförleri unutmamak lazım . Kuaförler de de aynı kahvehane de ki gibi sohbetler mutlaka dönmektedir. Ama biraz daha şahıslara yönelik olmakta. Şahıs dediğim ise mahallede tanıdıklarınıza karşı arkalarından atıp tutmakla alakalı olmakta. Bu yüzden kuaförler de konuşma muhabbet acısından önemli yerlerdir.

 

Siyasi Chatl

Siyasi Chat

 

Ekonomi Sohbet

Son olarak ise ekonomi üzerine hemen hemen her gün insanlarımız ekonomi hakkında bir şeyler söylemekte. Bunların bazıları doğru bazıları yalan ama gerçek  olan bir şey var insanların hayatlarını geçirmekte bazen zorlanmakta olduğunu görmemiz. Yani bunun neticesinde kendilerinin geçinemediğini bir şeylere mazeret bularak söylemekteler. Ama  ekonomi sohbetleri genelde bizim bildiğimiz ekonomi üzerinden değil genellikle siyasi partiler üzerinden yapılmakta. Sonuçta bir ülkede ekonomi ne kadar iyi ise insanların yaşam standartları o kadar iyi olacaktır. Ayrıca şu zamanda baktığımızda hemen hemen her insanın altında arabası var evi var gibi gözüküyor . Aslına bakarsanız hepside var yani Sonra ekonomi kötü filan derler alakası yok biraz daha fazla kazanmak için acındırmak için kendini yada kendisinde parasının olmadığını vurgulamak için yaptıkları şeylerdir. Ekonomi muhabbeti yapmak için biraz bilgimiz mutlaka olması lazım. Günlük olarak ekonomi haberlerini takip etmek lazım . Neler yapılmakta neler olmakta. Günlük olarak döviz kurları değişmekte. Bu yüzden iş sahipleri genelde kendi aralarında bu tarz muhabbetler yaparlar. Bunların çoğunda ekonominin daha nasıl gideceğine yönelik konuşmalar olur. Bazıları ise memleketimize yön vermek adına toplanıp sohbet eden para baronları olmakta. Bunları saymaya gerek yok  nitekim çoğu vatandaşımız bunların kim olduğunu bilmekte. Bu kişiler ülkemizde neler olacağına zamların nasıl yapılacağını ne kadar yapılacağına karar veren para baronları olarak görülmekte. Yani ülkemizi sömüren mutlaka bir takım para baronları olmakta ve bunlar genellikle bir araya geldiklerinde paranın akışına dair ekonominin gidişatına göre sohbetler etmekteler. Evet arkadaşlar genel de hayatımızda ki sohbet seçenekleri bu denli olmaktadır. Bazıları gerçek bazıları yalan olsa da hayatımızın akışı çoğu zaman bunların üzerinde dönmekte. Umarım konumuzu beğenir Yorumlar bırakırsınız saygılar.

Ekonomi Muhabbetleri

Ekonomi Muhabbetleri

 

sohbet