Sinop Sohbet

Sinop Sohbet

Sinop Sohbet Mavi’nin verdiği huzur.. Bende apayrı bir yerde; deniz kokusu, dalga sesi, birde üstüne yeşillikler girdiyse bu tabloya aman Allah’im.. Karadeniz’li olmak suya, hamsiye ve çay  aşık olmayı mi gerektirir bilmiyorum. Sinop; ince burnu ile Antik Çağ’da Karadeniz’in tek liman kenti Sinop idi.. Eski Adı Sinope’dir.. Buram buram tarih kokan bu sehrin; dillere destan mantısı var.  Sahil boyu açılmıs olan cafeler/restorantlarda sadece balik ve Sinop mantısı ikrami yapılıyor. Parmaklarınızı yiyebilirsiniz. Bir Sinop‘lu olarak yazmak istediğim o kadar çok sey varki. Şehir dışından gelen arkadaşlarımla Sinop Sohbet i gerçekleştirirken, onlara  Şehir merkezindeki denize sifir kalemizden, girenin sağ çıkamadıgı hapishanesinden bahsettim.. Gorsel olarak kaleden şehri izlemenin verdiği haz bamb’aşka.. Gelin görin Sinop Cezaevindeki o atmosfer tüyleri diken diken yapiyor.

Eski Zindanları Maeşhur ?

 

Zindanlari, mahkumlarin yaşadığı alanlar vs vs.. Bu cezaevine giren insanlarin hep ağir cezalı olduklarını ve orada mahkum edilenlerin sağ çikamadığını duymuştum. Gidip gezdigimde anladim ki; duvarlardaki nem icerideki kasvet zaten insanlarin ölümcül hastalığa yakalanmasına en büyük etken. Hal boyle oluncada, yuruyerek giren ya veba ile yada tabut ile çıkar. Yapılan araştırmalarda ülkemizin en mutlu şehri olarak seçilmiş ve trafik lambasi olmayan tek şehir olarak bilinir.Soz konusu Sinop sohbet chat olunca anlatmakla bitmezki; apayri bir tarihe sahip olan bu güzel şehrin yine birbirinden güzel ilçeleri var..

Gezilesi yerler ?

Erfelek Tatlıca Şelaleleri, Boyabat Kalesi, Inalti Mağaraları ve dahasi.. Dedik ya; söz konusu Sinop Sohbet ise anlatilacak, hissedilecek o kadar çok şey var ki.. Memleket; yaşamak – ölmek gibi..
Sıcak kanlı insanları ile kurabileceginiz  bağlar çok ama çok  farklıdır. Bazısı küfürbaz, bazısı çok naifdir. .
Sohbetyildizi olarak Sinop Sohbet Odalarını aktif hale getirip, hemsehrilerimizle güzel sohbetler kurmak icin adım atmış bulunmaktayiz. Elin iyisinden kendi kötümüz her daim iyidir sözünden yola çıkarak; ülkemizin, memleketimizin insanları ile güzel güzel sohbet edip, vaktimizi değerlendiriyoruz. Seçilmiş insanlardan oluşan yönetim kadrosu ile Sinop Sohbet Odalari dostluğun, kardeşliğin en vazgeçilmez adresi haline gelmiştir.. Siz varsanız, biz varız..

<< Cirkin`ce >>

sosyal sohbet

sohbet