Derya Sohbet

Derya Sohbet

Derya Sohbet

“Maşrapamız küçük ise deryayı suçlamaya hakkımız yok.” diye söylemiş Mevlana.Günümüzde teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin yazılı konuşma sistemi stabil durumdadır. Derya Sohbet te bunlardan bir tanesi.Binlerce web sitesinin alt yapısı yazılı sohbettir. Yazılı chat yapmak bir avantajdır esasında. Bunlara örnek vermek gerekirse 1.cisi iki kişi arasında yapilan sohbet 2.cisi ise birden fazla kişi ile sanal ortamda yaptığınız sohbetlerdir.Sohbet odalarında sohbet etmek isteyenler için sayısız avantajlar bulunmaktadır. Ister özel olarak ister diğer global sohbet odalarında güzel ve keyifli sohbetler yapabilmeniz için bir sürü olanaklar sağlanıyor.Bazı sohbet konuları vardır ki iki kişi arasında bağların tamamen güçlenmesini sağlar yada birkaç kişi arasında yapilan sohbetlerde oldukça dikkat çeker.Bunlardan belli başlı olanlarını ele alalım…

 

Kitaplar
Fim ve müzikler
Seyehat anıları
Çocukluk
Yiyecek ve içecekler
Hobiler,fobiler ve spor dalları

 

Siz hangi sohbet konularını tercih edersiniz?

Ben genellikle yiyecek içecek ve müzikle daha çok ilgileniyorum.Malum virüs nedeni ile mutfakta daha çok vakit geçirir olduk. Denemedigimiz değişik tatları deneyip bunların tariflerini arkdaşlarım ve akrabalarim ile paylaşıp keyif alıyorum. Diğer aile bireylerim ise film ve çocukluklarından bahsetmekten keyif alıyorlar. Onları dinleyip çok güzel anılarını öğrenmiş oluyorum. Sohbet etmek insanı ne kadar ferahlastiriyor.Tek amacı kendi düşündüklerini ve istediklerini kabullendirmeye çalışan insanlarla sohbet etmek çok sıkıcı oluyor.Gercek bir iletişimde her iki tarafında muazzam bir dinleyici olması ve dinlediğini hissettirmesi sohbet etmenin yollarını aydınlatarak ileri dereceye taşıyor. Verimli bir sohbet ve iletişim kurmuş oluyoruz.

Akıcı Konusmak !

Bir sohbet esnasında tikanmamak için yardımcı olacak baş konumuz dinlemektir. Dinledikçe karşı tarafa hak vererek güzel bir sohbet ortamı ve atmosferi yakalamış oluruz. Herkes hayatının herhangi bir noktasında kalbine dokunan bir film veya bir müzik muhakkak izleyip dinlemiştir. Yeni arkadaşlıklar kurulabilecek yerlerden bir tanesi sinemadır. Sohbet ettiğiniz kişiye bu şekilde samimi sorular yönelterek onunda kalbine dokunmuş olursunuz. Film,müzik, sinema,spor gibi belli başlıklar hoş sohbetlere yol açan konulardır.Sizlerde güzel sohbetin tadına varmak için öncelikle güzel bir dinleyici ardından samimi konuşmalar sağlayarak karşınızdaki sohbet arkadaşınızı mest edebilirsiniz.

sohbet