İSLAMİ SOHBET

islami sohbet

               Merhabalar

Öncelikle ilk makalemi yazacağım için kendimden bahsetmek isterim. Efendim bendeniz yıllarını sanalda harcamış ama çok sağlam ve gerçek dostluklar edinmiş fakat bir o kadar da sadece irc yani ( sohbet ve radyo ) kısmı ile ilgilenip senelerini boşa harcamış olan ibOo (: arkadaşlarımın makalelerini okudukça bende yapabilirmiyim ile oturdum bilgisayar başına

  İSLAMİ SOHBET

Sanırım son zamanlarda televizyonlar da ve İnternet radyo ve sohbet odalarında  teşkilatını yanına toplayıp Adnan Oktar misali (kedicikleri) ile ilgilenen tiplerden bahsetmiyoruz tabi ki!
İslam denince akla elbetteki resul ü (Ekrem) geliyor değil mi ALLAH herkeze onun ahlakı ile ahlaklanmayı nasip etsin. Bu ilk yazımda başlığı bu şekilde atma sebebim şudur arkadaşlar henüz bir kaç gün önce Bi akraba ziyareti sırası sohbet muhabbet eder iken konu her evde olduğu gibi İslamiyet e dayandı  fakat doğru olan her yerde bir tane dir değil mi? 17 kişi aynı evde 17 ayrı fetfa yahu Bi durun! Diye bağırası geliyor insanın neticede yaptım da, bizler bilmediğimiz konu hakkında yorum yapmayı o kadar çok seven bir milletiz ki  bu din ile alakalı sohbet ler içerisinde de mevcut fakat benden uyarması mazallah dinden çıkarsınız nakkas laşayım derken zelil olursunuz uyarayım…!

GÖNÜLDEN SOHBET 

GÖNÜLDEN SOHBET  ise bence muhabbet’lerin en güzeli en şanslısınızdır. Bu nedir biliyormusunuz arkadaşlar peygamberin ümmetine olan aşkıdır aynı zamanda ümmetin de resul e olan aşkıdır ebediyete kadar da bu muhabbet ve sohbet gönül’den yüreyecektir mesela nedir biliyormusunuz? Benim gibi hayatı boyunca babasına bir kere sarılmamış birinin ona bakınca gönlünden geçenleri duyması ve ona iletmesidir. Ne diyelim ne mutlu gönülleri birbiri ile birleştirebilen insanlara. Saf ve temiz yüreklere.
 

Sohbetin en güzeli

Sohbetin en güzel detayı kuşkusuz hoşgörü dür değil mi arkadaşlar geçen gün duyuyorum görüyorum ve izliyorum diyor ki bir arkadaş aramıza yeni gelen birine yahu ben seni birisi ile karıştırıp tersledim bundan dolayı senden özür diliyorum diyor. Akabinde o kendini çok bilmiş bayan kardeşimiz diyor ki  bence sen git diğer insanları kandır beni değil 🙂 bu nedir sizce? Tabi ki hoşgörünün sıfır olmasıdır hiç kayda değer sevgi kalmamasıdır bakın güzel dostlar  bizler hayata doğru ve yanlışlarımız ile alın yazımız ile gönderildik  her zaman söylediğim gibi resulün hz vahşi yi affettiği dünyada küslükler olmasın . Aynı zamanda bir ortamda iseniz olaki birisi yanlış bir cümle kuruyor ise dini sohbet te dahi onu keskin bir dille uyarmak yerine bütün benliğimizdeki hoşgörümüz ile karşılayalım olurmu… Benden ilk denemem de bu kadar değerli vaktinizi ayırıp takip ettiğiniz için teşekkür ederim hoşgörülü gönülden sohbetler dilerim. Saygılarımla İbo

sohbet