Kocaeli sohbet

Kocaeli Sohbet Odaları

Kocaelimizin Güzel insanları Kocaeli sohbet odalarımıza hoş geldiniz. Sohbet yıldızı chat sitemiz Kocaeli nin sıcak kanlı insanlarına uygun bir sohbet ortamı hazırlamıştır. Kocaeli denince aklımıza o can, ciğer insanları geliyor. Kocaeli sahili, yeşiliy le ve tabi ki simidi ile meşhur dur. Simit ismini ilk üretildiği yerden almıştır. İzmit in eski ismi Simit imiş. Simit İstanbul’a gelen ve İstanbul’dan doğu tarafına giden yolcuların konakladıkları İzmit’te yolculara pratik bir yiyecek olarak verilirmiş. Bu kervanlarda kalanların midelerini bastırmak için yanlarına aldıkları simitleri, karşılaştıkları insanlara Smiti’ den yani İzmit’ten aldıklarını söylerlermiş.

Kocaeli Mobil Sohbet

Bu sebeple bu yiyeceğin adı zamanla Simit olarak kalmış ve vazgeçilmez olmuştur. Kocaeli’mizin bir çok güzel ilçeleri vardır Gebze Derince Hereke Körfez Dilovası Gölcük Kandıra Başiskele Bahçecik Değirmendere Karamürsel. Karamürsel inde sepeti meşhurdur sahilinde büyük bir sepet şadırvan vardır. Karamürsel adını Osmanlı Türk Donanmasının ilk denizcisi olan Mürsel Beyin kahramanlığı ve korkusuzluğu sebebiyle kara lakabını almasıyla Karamürsel olmuştur ve oradan almıştır. Karamürsel ufak ve maneviyatı güçlü bir yerdir yardım istemeden yardıma koşan insanları vardır tıpkı sohbet yıldızı kullanıcıları gibi cana yakınlardır.

Kocaeli nin gezilecek yerlerini soracak olursanız Derince nin harikalar sahili, Darıca Hayvanat bahçesi, Kartepe kayak merkezi ve Ormanya, Gölcük Tabiat Parkı ve ılıca termal tesislerini ve bir çok güzel yerleriyle sizlere hizmet için vardır. Karakterli insanların buluştuğu sohbet yıldızı chat sitesinde yok yok seviye , saygı , hoşgörü , anlayış , merhamet ve diyaloglarıyla enerji saçan kullanıcılarımızla sizleri burada bekliyoruz. HiFa

 

ETİKETLER :
sohbet