Maya Sohbet

Maya Sohbet

Maya Sohbet

Maya Sohbet Hamur mayalamak ne kadar zor ama keyifli ise insan mayalamak da bir okadar zor fakat mükemmeldir. Evet insan mayalamak diyorum çünkü hayatımıza aldığımız her insanı tanıyarak konuşarak sohbet ederek mayalamış oluyoruz. Hatta bazı arkadaşlıklar okadar muhteşem mayalanıyor ki sohbet etmeye ve konuşmaya doyamıyoruz.Insanlar basit bir şekilde sizinle zaman geçirip hayatınıza çok şeyler katabilir. Bu illa iyi şeyler mükemmel şeyler diye adlandırılamaz. Tabiki kötü olaylar üzücü şeyler de yaşayabiliriz. Çoğuna tecrübe diyoruz zaten bunların…Başkaları ile konuşmak hayatınıza kattığınız güzel aktivitelerden biridir. Hayatınızı bu şekilde yönlendirebilir ve değiştirebilirsiniz.”Kimse hayatımıza öylesine girmiyor; kimileri imtihan,kimileri ödül,kimileri ise ceza.”Ne guzel bir yazı değil mi ?Bende böyle düşünen insanlardan biriyim.

öyle Güzel Dostluklar Burada

Hayatıma şöyle bakıyorum öyle güzel arkadaşlarım dostlarım var ki evet diyorum onlar benim hayatimda ki ödülüm. Kotu geçirdiğim zamanlar elbette ki oluyor. Enerjimin tutmadığı insanlar var onların da imtihan olduğunu düşünüyorum. Her yaşadığımız olaydan ders çıkararak yola devam edersek eğer hayatımızda doğru elemeler yapmış oluruz. Doğru eleme derken örneğin biri ile tanıştınız zamanla iyi olmadığını öğrendiniz ne yapmak gerekir ?Tabiki o kişi size zarar verip üzdüğü için hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor. Işte bu doğru eleme yapmaktır. Yaptığınız hiç-bir konuşma önemsiz değildir.

Sizi Dünyaya Bağlayan Şeyler Aslında

Çünkü sizi dünyaya ve onun üzerinde yaşayan insanlara bağlayan tek şeydir iletişim.Doğru iletişimler kurulmadığı takdirde hayatımız bazen yerle yeksan olabiliyor. Bu durumu toparlamak ise hayli zaman alıyor.Kendinizi önemsiz hissettiren insanları hayatınızda tutmayın zira yaralanan hep siz olursunuz. Ne güzel demiş Neşet Ertaş “Şahsınıza karşı haddi aşan,hududu geçen,küstahlaşanları altın olsa kesenizde,bal olsa kasenizde tutmayin. “Size kim ne şekilde davranıp nasıl değer veriyorsa sizlerde öyle davranın ki yapılan sohbetlerin verilen değerlerin kurulan bağların bir önemi olsun. Fazla değer verip üzülmenin hiç bir mantığı yok. Yeteri kadar değer verip saygı sevgi çerçevesinde mükemmel sohbetler kurup güzel arkadaşlıklar ve dostluklar edinmek hanemize her zaman artı puandır.İnsanin özü neyse sözü de odur.

sohbet