Papatya Sohbet

Papatya falı sohbet

Papatya sohbetleri 

 

Evet öncelikle herkeze merhaba. Papatyalı Sohbetler etmek istemez misiniz? Çiçekleri ne kadar seviyoruz yada çiçek sevmeyen insan mantığını biraz ele almak hiçte fena olmaz. Özellikle papatyalar… Çiçekleri, hayvanları sevmeyen insan bana göre kimseyi sevemez. Seviyormuş gibi görünüp aslında sevmiyordur. Bir çiçek nasil sevilmez mesela. Toprağa ekip,günlerce onu sulayıp güneş göstererek en güzel yerde yetiştirmeye çalışıyoruz. Emek harcıyoruz. Emek verilen hersey mukemmelliyet içeriyor.O kadar emek harcadıktan sonra bir bakıyorsunuz ki o çiçek size tebessüm edercesine açılmış ve sizin emeklerinize karşılık size mutluluk getirmiş.Bir nevi çocuk büyütmek gibi … Hayvanlarda bu şekilde bebekken alıp besliyor ve büyütüyorsunuz. Sonrasında ne oluyor emekleriniz karşılık buluyor ve mutluluğunuza mutluluk katıyorsunuz. Çiçeklerin en masumu papatya bana göre… Öyle masum, öyle güzel ,öyle narin ki bakmaya da koklayama da doyamam. Birde papatyalar kullanıp seviyor sevmiyor falı bakılıyor. Işiniz fallara mı kaldı? Sevginizi papatya yapraklarında sorguluyorsunuz. Komik gibi görülsede o papatyaların canı acımıyor mu ? Bir insan sevgisini neden papatyalara sorsun ki? Yapmayın sevilmiyorsanız yada seviliyorsaniz bunu papatyaların canını yakarak ispatlama çabasına girmeyin.

Papatya Chat

Papatyalar koklamak için yada görselliğine dalıp gidilecek ve hayaller kurulacak nadide bir çiçek. Sohbet ederken oturduğunuz yerde bir papatya varsa sohbetin gidişatı bile değişir. Okadar güzel bir çiçek ki insanları sakinleştirici özelliği bulunuyor. Hem canlı hâli hemde kurutulmuş olup çay olan hali …Biz insanlar ise boş yere canını yakıyoruz onların. Masada papatya olsun sohbet arkadaşınızı alın yanınıza güzel güzel konuşurken saatlerin nasil geçtiğini anlamazsınız hem sizin güzel sohbetiniz hemde size eşlik eden papatyanin vermiş olduğu güzellik paha biçilemez olacaktır. Bunların yanı sıra kaktüs de çok güzel bir çiçektir. Evde yada işyerinde bulunuyorsa kötü enerjileri ve radyasyonu çeker öyle muazzam bir canlı. Siz siz olun kendinizi bir eşyaya bir insana bağlamayın. Çiçekler hayvanlar, taşlar sevilecek o kadar çok güzellik var ki … Ah bu insanlar sebepsizce sevmek nedir kavramını algılamakta ne zorluklar çekiyorlar. Bir taşı sevmek tada bir kuşu bu kadar zor olamaz. Bir de şöyle düşünün Allah’ın yarattığı herseyi o yarattığı icin sevelim. Birilerine yaranmak yada laf olsun diye seviyormuş gibi olmak hiçte doğru değil. Tüm benliğinizle sevin seviyorsanız. O çiçekleri,hayvanları beslemek büyütmek size hep güzellikler verir. Çoğu insan ise çiçeklere hayvanlara olması gereğinden fazla değer veriyor. Bunları görmek bile mutluluk icin sebep. Mutluluğu yakalamak çokta zor değil gördüğünüz gibi. Illa ki gülümsemek icin komik birseyler olmuyor bazen, bir çiçek acıyor yada bir taş buluyorsunuz yerde okadar güzel ki yüzünüzde hemen bir tebessüm oluşuyor. Şu noktaya değinmeden geçemiyeceğim ; merhamet sahibi iseniz tüm güzelliklerin farkında olursunuz. Merhamet biz insanlara yakışan en güzel takıdır. Ne parfüm, ne kolye ,ne küpe… Sohbet ederken , sohbette iletişim  kurarken yüreğimizle konuşursak yani tüm benliği ortaya koymakta deniliyor buna daha güzel konular çıkmaz mi ortaya ? Güzel ne kelime harika olur herşey. Chat yaptığımızı düşünelim birde. Chat yaparken yada herhangi bir sohbetin içinde iken papatya, kaktüs, karanfil veya lale bunların olduğunu da varsayabiliriz. Düşünmek veya hayal etmek bile şuan kulağa ne kadar hoş geliyor. Insanları sevin , hayvanları , çiçekleri… Bir yazı okumuştum ve beni çok etkilemişti hala unutamam ve şöyle diyor ki ” Bu dünyada vicdanınız, merhametiniz, yüreğiniz kadar yer kaplarsınız” düşündüm ve aynen öyle.

Papatya falı sohbet

Papatya falı sohbet

Bazen hassas kalpler için çok çekilmez haller alabiliyor yaşadıklarımız. Ama ne yapmak gerekiyor ?Tabiki o saygıyı yitirmemek gerekiyor. Her daim ne olursa olsun fikir ve düşüncelerimize saygılı olursak psikolojik şiddet dediğimiz kavram dahi minimuma düşer. Sohbetlerimiz saygı çerçevesinde olduğu sürece devamlılığı kalıcı olur. Insanların hayatları ,düşünce yapıları,giyinisleri kimseyi enterese etmez. Eleştirmek istiyorsak kendimizden başlayıp eksikliklerimizi görmemizi sağlamalıyız. Sohbetyildizi Ailesi içerisine geldiğiniz de dediklerimi daha net anlayacaksınız. Chat üzerine aradığınız her şey bu sohbet chat odalarında bulmanız hiç tesadüf seğil kaliteli sohbet hizmetini vererek sizlerin keyifli saatler geçirmenizi sağlıyoruz . Ozaman vakit kaybetmeden hemen Sohbetin ve chatin doğru adresi olan sohbetyildizi adresine gelip harika muhabbetler, güzel dostluklarla karşılaşmak icin harekete geçin. Sağlıkla kalın.

sohbet