Seksenler Sohbet

Seksenler Chat 

 

Selamlar seksenleri hatırlayanlar bilir o zamanlar da insanların ne kadar içten olduğunu nasıl sohbet ettiklerini nasıl birbirlerine davrandıklarını. Komşuluk kurallarını ve nasıl insan olduğumuzu iyiliğin timsali olduğumuzu o yıllarda her şeyin ne kadar güzel olduğunu düşünün eğer o yılları yaşadıysanız. Öyle zamanlardı ki derdiniz olduğunda sizlere yardımcı olan canınız sıkıldığında içinizi dökebileceğiniz iyi günde kötü günde her zaman yanınızda olan komşuluk zamanları . Şimdilerde ise bu kavram yerini yanlızlığa aman banane  ne olursa olsun olayına dönmüş durumda. Seksenlerde biri düştüğünde ayağa kaldıran bir çok insan olmakta idi. Hatta o zamanlarda aşk bile başka idi. Seksenlerde internet yok bilgisayar yok hiç bir şey yok cep telefonu kavramı yok devamlı karşılıklı sohbet edilirdi. Arada bazende telsizle yeni arkadaşlıklar edinirdi insanlar . Şimdi ki gibi İnternet üzerinden sohbet etmek yerine yabancı insanlarla o zamanlar da da telsiz yada mektup arkadaşlığı vardı. Tanımadığınız bir kişi ile bu şekilde sohbet etme imkanınız oluyordu.

Seksenler

Seksenler

Seksenler dendiğinde cem karacalardan bir çok ünlü isme ve şaire kadar hepsi aklınıza gelebilmekte. Ayrıca 80 ihtilalini sağ ve sol kavgaları da gelmekte idi. Ülkenin durumu kötü iken yapılan darbe ile dahada kötüleştiği daha sonrasında 2000 li yıllardan sonra Türkiyenin yeniden ayağa kalktığını görebilmekteyiz. Ama seksenler şimdiklerden farklı olmakta. o zaman ki nesilden gelen insanların ne kadar saygı ve sevgisi olduğunu görmekteyiz. O zamanda aldığımız terbiye ve ahlakın sayesinde çevremizde sevilen insanlardan olmaktayız. Şimdi ki nesilde ki gençler ortam içine çıkmayı bırakın sokağa bile ayak basmıyorlar. Nedeni ise ellerinde cep telefonları laptoplar masa üstü bilgisayarlar internet ve oyunlar olduğundan dolayı bir çok genç arkadaşımız bu şekilde olmakta. Ama 80 ve 90 doğumlu kişiler bu tarz konulara önem vermekteler. Yani arkadaşlığa dostluğa komşuluğa . Hatta size şöyle bir örnek vermek isterim. Son zamanlarda TRT ekranlarında seksenler dizisi var . İşte arkadaşlar o diziyi mutlaka izleyin derim. O zamanlarda esnafın samimiyeti dürüstlüğü komşuların birbirine olan düşkünlüğü ve sevgisi gözler önünde sergilenmekte. Nasıl bir komşuluk zamanları olduğu ve günümüze nasıl gelindiğine dair izlenimler bırakmakta. Hayat her zaman adil davranmamaktadır kimseye. O zamanlar da şimdiki  zamanlarda da davranmadı. Lakin o zamanlar bir nebzede olsa insanlar iyi niyetli kimseye zararı olunmamakta idi. Şimdi ise yolda yürüyemeye bile çekinir durumda olduk valla. O zamanları insanların düşmanından çok arkadaşları sevdikleri olduğu için etraflarında çok iyi gelmekte ve kafanızın dinç olması. Şimdiler de ise akşamları işten eve geldiğimizde ev halkı ile sohbet etmeyi bırakın direk eve girer girmez yemek daha sonra uyku moduna geçmekteyiz. İşte o zamanlarda böyle bir şey yok . İş verenler bile işçisinin derdini bilir ona göre o kişiye yada kişilere yardım edilmekte idi. Hayat her zaman adil olmuyor ama şu bir gerçek sohbet etmeden hayatın geçmesini bekliyorsanız o biraz zor . Çünkü yalnızlık allaha mahsustur o yüzden her canlı mutlaka kendisine yakın gördüğü insanlarla mutlaka sonsuza denk birlikte olmasını bilecek.

Seksenlerin bizler için ayrı bir önemi var arkadaşlar. Sohbet sitelerimizde bulunan bir çok insan seksenleri görmüş ve hatta 90 ları bile görmüş insanlar. O yüzden yapılan sohbet gerçekten herkesin en dikkatini çeken sohbetler olmaktadır. Seksenlerde sohbet diye bir şey yoktu yada doksanlarda chat diye bir şey yoktu. Ancak doksan dokuz sonlarına doğru irc chat ortamları yeni yeni çıkmaya başlamıştı. Türkiye de olmadığından genelde yabancı chat ortamlarında Türkler gelir sohbet ederlerdi. Ama son yıllarda bir çok Türk sohbet sunucuları olduğu için artık rekabet de artmış durumda. O yüzden en iyi eski sohbetleri veren siteler daha çok rağbet görmekte . Çünkü kaliteden ödün vermeden devam etmektedirler. Bizlerde bunun bilincinde çıktığımız bu yolda sizleri de aramızda görmek ister en iyi eski sohbetleri sizlere sunduğumuzu görmenizi isteriz.

sohbet