Sohbet Etmek – Sohbet Odaları

Sohbet Etmek – Sohbet Odaları

Sohbet Odaları -sohbet etmek

Sohbet etmek kişiden kişiye değişen bir durumdur fakat genelde zor iştir.. sohbet etmek karşındakine dikkat kesilmek ve anlattıklarını dinleyerek onun ile bağ kurmaktır, onu tüm kalbi ile anladığını hissettirmektir. Sohbetyildizi chat sitemiz kalbi ile anlayan insanların yeridir.. neden mi? çünkü herkesin derdi anlaşılmak istemesidir. Gözlerin içine bakıp sadece dinlemektir bazen.. bazen karşıda ki sussa da ayni duyguyu hissettiğini paylaşması yeterlidir.. sohbet etmek içini ısıtmaktır…

Günümüzde pek yapılamayan aktivite olarak tanımlayabiliriz aslında.. insanlar zamanla muhabbet etmenin değerini unutmuş durumdadır. Her hangi bir siteye giriyorsunuz mesela biriyle muhabbet ediyorsunuz. olay ya saçma bir konuya girip bitiyor ya da eğer karşı cinsten biriyle konuşuyorsan, taraflardan birinin bir zaman sonra değişen durumundan dolayı bıkıyorsun. insan gibi muhabbet etmek istiyorum diyorsunuz fakat bulamıyorsunuz çünkü kalbe hitap eden tek yer sohbetyildizi chat sitesidir. . yeni bilgiler öğrenmek, iç dünyalara yolculuk etmek istiyorum diyorsanız sohbetyildizi sohbet odalarımıza gelin, çünkü doğru kişiyle başladığın sohbet, henüz birbirinizi tanımıyor olsanız bile su gibi akıyor gidiyor..

Doğru Sohbet

Sohbetyildizi chat sitemizde sohbet etmek bazen doğru frekanstan birbirini yakaladıysanız eğer doyulmaz, bitmek bilmeyen bir sohbete başlıyorsun demektir. hiç tıkanmayan, aylarca, yıllarca tıkanmayan sohbetler…

Kadınım ben. Sohbetyildizi chat sitesinde hemen hemen 5 kişi sayabilirim, hemcinsim olan arkadaşlık kurduğum ve böyle küt diye tanışıp sohbete başladığım, ve ne kadar uzun sürerse sursun asla sıkılmadığım. Bunun gibi bir çok örneği olan kişiler ile de tanışmak isterseniz sohbetyildizi na bekleniyorsunuz.

Bizler sosyal varlıklarız. Diğer insanlarla bir arada yaşıyoruz. Bazen diğer insanlardan ayrılıp yalnız kalmaya ihtiyacımız olsa da çoğu zaman toplumun içinde olmamız gerektiğini biliyoruz çünkü yalnızlık ruhumuza iyi gelmiyor. Sohbet etme becerisi, toplum içinde var olurken, o insanlardan istediklerimizi alırken ayni duyguyu karşımızdakine de hissettirmektir. Karşılıklı chat sadece Sohbetyildizi “nda..

Değerli Sohbet

Evet, bizler bu alemde yaşadığımız varlıklardan olan insan topluluğunun bireyleriyiz, en değerli varlık olarak iletişimde konuşabilmenin üslubunu bilmek zorundayız. Diğer insanlarla iletişim kurmaya, bilinmeye, tanınmaya ve bilmeye, tanımaya ihtiyaç duyuyoruz. Sohbet etme becerisi, ve daha basit olarak konuşmak diyelim, dinlemek ve iletişim kurmak bizim doğamızda var olan bir özelliktir ki bunu kullanabilmek te büyük bir ustalık gerektirmez. Her insan birileriyle konuşmak zorunda olmasa da, aslında çok sayıda ortak noktamız olduğunu ihtiyaçlarımızın olduğunu unutmamak gereklidir. Her insanın bir hikayesi vardır ve o hikaye değerlidir. Değer bilenlerin sitesine davetlisiniz.

İnsanların her biri kendisine ait özelliklerle, başarılar ve başarısızlıklarla vardır Bunların tümü her insanda olan özellikler, beceriler, başarılar ve başarısızlıklardır. Ve bizler bu hislerimizin bir bölümünü yakın arkadaşlarımıza, yakın çevremize anlatıyor ve paylaşıyoruz. Anlaşılmaya ihtiyaç duyuyoruz. Bilinmeye, tanınmaya ihtiyaç duyuyoruz. Anlattıklarımızın boşa gitmediğini hissetmemiz bize mutluluk olarak yetiyor. Sohbetyildizi mutluluk verenlerin buluştuğu sohbet sitesidir.
İnternet siteleri, arkadaşlık ortamları insanların birbirleriyle tanışmaları anlaşmaları için bir ortam sunuyor. Tanışma açısından yararlı olan siteler ise yok denecek kadar azdır. Doğru siteyi seçmek zordur. Girip çıkarız bulamayız. Fakat sohbetyildizi sizi girdiğiniz gibi evinizdeymiş gibi bir ortama dahil ederek gerçekçiliğiyle var olan bir chat sitesidir.

Sohbet Nasil Edilir

Şimdi de sohbet nasıl edilir. Sohbet ederken nelere dikkat edilmesi gerekir ki; sağlam arkadaşlıklar kurulsun ondan bahsedelim.
Sohbet nezaket isteyen, karşıdaki insanın sınırlarına saygı duyulması gereken bir durumdur. Kendini açmanın sınırı ve empati, dikkat etmemiz gereken en önemli özellikler bir arada olduğunda bir sanata dönüşür.

Nezaket

İnce, nezaketli bir konuşma biçimi önemlidir. Bu şekilde konuşmak hiç tanımadığınız daha önce konuşmadığınız bir insanın sizle iletişim kurma ve sohbet etme isteği duymasını sağlar. kibar olduğunuz kadar konuşulmak istenilen kişi durumuna düşmenizin resmidir.

Her insanın sohbeti ve özellikleri farklıdır. Dışadönük olan insanlar kolayca ve herhangi bir sıkıntı duymadan tanımadığı insanlarla iletişim kurabilir çünkü bu onlara göre çok kolaydır. İçedönük olanlar ise bunalır, sıkılır ve yanlış bir şey söyleme kaygısı taşırlar. Ve bu sebeple de sohbetten kaçarlar ta ki; karşılarına cana yakın ve samimiyeti olan kişiler gelene kadar. Yani sohbetyildizi chat sitesine gelene kadar. Çünkü sohbetyildizi onun için ideal bir arkadaşlık sitesidir.

İlk kez konuştuğunuz bir yabancıyla yazışırken, konuşurken, onun sınırlarına saygı duymak onun ile bağ kurmak demektir. Çünkü saygılı bir kişi ile arkadaşlık kurmak herkesin önemsediği bir durumdur. Bu sınırlara saygı duymak nasıl olur? söylediğimiz sözlerle, sorduğumuz sorularla ve ondan almak istediğimiz bilgilerin içeriğiyle ilgilidir. İlk kez tanıştığınız birisiyle diyelim ki sizle aynı sohbet odasında olan birisine “Ben tatilde şunu şunu yapacağım, siz neler yapacaksınız? demek ile onun sınırlarına saygılı bir cümleyle soru sormuş olursunuz, fakat “Evli misiniz?” sorusu bu sınırları zorlayan ve yeni tanıştığınızda söylenmemesi gereken sözlerden biridir.

İçe kapanıklığı açmanın yolları

İlk kez tanıştığınız biriyle konuşurken onun sınırlarına saygı duyarak konuşmamız karışımızdaki kişinin de bizim sınırlarımıza saygı duymasını sağlamış oluruz. Kendimiz ile ilgili bir çok önemli ve özel bilgiler üzerinden sohbet etmeyiz. Daha genel olan konulardan başlarız. Yeni tanışan iki insanın rahatça ve çekinmeden konuşabileceği, ve o sohbet ortamında bir ağırlık oluşturmayan konular olması önemlidir. Özelimize de girme konusunda dikkatli davran maliyiz ki karsımızdaki insanın da ciddiyetsiz bir şekilde yaklaşmasını engellemiş oluruz. Bu durum zamanla karşımızdaki insanın da bizle sohbet etmesini kolaylaştıran bir şey olacaktır. Örnek olarak verecek olur isek, Hangi işle uğraştığımızdan bahsedebiliriz ancak ne kadar para kazandığımızdan bahsetmemeliyiz. Ve yahut; Genel olarak ülke gündeminden konuşabiliriz ancak siyasi tercihlerimiz ya da hangi siyasi liderin daha iyi olduğundan bahsetmemeliyiz ki bu ortamın gerginliğine sebep olacaktır. Ve tabiki kişileri ayrımcılığa sürecek ikiye, üçe ayrılmaya sebep olacaktır. Buna sebebiyet vermemek için sohbetyildizi olarak yasaklanmış konularımız arasında siyasi konuşmalar da vardır.

Karşımızda bulunan bir insanı dinlemek, tanımadığımız bir erkek ve ya kadın ile konuşmak, bir yabancıyla konuşurken öncelikli olarak yapmamız gereken davranıştır. Onun anlattıklarını sakin bir şekilde dinlersek ve uygun yerlerde ona anlattıkları ile ilgili hissetmiş olduğumuz duygumuzu yansıtabilirsek onunla sohbete başlamışız demektir. Fakat O yaşamış olduğu bir konudan bahsederken biz başka bir konuya atlarsak sohbetin gelişimini kendi kendimize engellemiş oluruz. Sonra da bu bize eksi olarak döner belkide içe kapanık birisi haline geliriz. Çünkü karşısındakini dinlemeyen birisi ile sohbet etmek istemez kimse. Mesela Karşımızdaki insan karşılaştığı bir durumu ya da bir zorluğu anlatırken onun ne anlatmaya çalıştığını anlamadan ve onu anladığımızı ona hissettirmeden kendi karşılaştığımız bir olayı ya da sıkıntımızı anlatmaya başlamamız, iletişimi ve sohbeti bitirir. Bu, onunla empati yapmadığımızın da kanıtıdır ve insanlar kendilerini dinlemeyen, empati yapmayan insanlarla sohbet etmek istemezler.
Sohbetyildizi olarak kişiliklerle ilgili konuşmalar, karakter ön izlemeleri, ve konuşma üsluplarını öğrenme yolunda yardımcı oluyoruz. Sohbet odalarımız da keyifli ve eğlenceli vakit geçirmek sizin için ideal ortamı seçmek bizim işimiz. Gelin ve doğru bir şekilde hayatınıza işleyecek kişiler ile tanışın.. HiFa

admin 24
1 Yorumlar
Furkan Cenk Irmakcan

Emeğinize sağlık çok güzel yazı.

Cevap bırakın