Sohbet Şiirleri

ŞiiR


Sohbet Şiirleri Sohbetyildizi.com Ailesinden Hifa Arkaşımızın Yapmış Olduğu Makaleyi Yayınlamak istedik Değerli Görüşlerini Sizlerle Paylaşmak istedik


A$k Senin ile Her Sabah Uyandığımda Aynı Gözleri Görmekdir..!

Ahde Vefa
 Bir şiir düşünün okudukça insanin ruhuna dokunan, bana göre şiir düşüncenin en zarif halidir. Bazen şiirleri şu ilaclarin kapsül hali varya ona benzetiyorum birbiri içine sıkıştırılmış duygular. Sevgi , heyecan, öfke ayni anda yaşanir yansıtılır. Böyle tam umudunuzu yitirdiğiniz zamanda size bir yol daha olduğunu  daha umudunuzu yitirmemeniz gerektiği konusunda da işe yarayabilir tıpkı sohbet sitemizdeki dostluklar gibi.
 Tam mutsuz olduğunuz zamanda bir dostun “üzülme buda geçer” demesi içinize bir sıcaklık veriyor ve iyiki bu sitedeyim iyi ki böyle güzel arkadaşlarim var diyorsunuz. Anlık duygu değişimi yaşıyorsunuz. Ben çok gördüm ağlamaklı olupta sohbet sitemizde gülen arkadaşları. Ve peşinden iyiki varsınız.. yazısını.

 

Beşer’in insan olabilmesi için sahip olmasi gereken duygulardan birisidir bana göre “Vefa”  ve real hayatta olduğu kadar sanal hayatımızdada olmasi gereken birşeydir. Vefa insan olmanin alâmetidir.  Ve kolay kolay herkeste bulunmaz. Malesef bulunmaz. Hatta vefa da nedir diyen bir cok sohbet sitesi sahibi vardir. Ama bizim sobbet sitemizde vefa vardır.  Insanlık vardır bunu chat kanalımızda bulunan herkese sorabilirsiniz. Bana soracak olursanız Ahde Vefa derim başka birşey demem.
 Farz edelim ki sokağa çıktık ben çok hayal ederim, gelin birlikte edelim. Farkli yaş gruplarina, farkli meslek gruplarına, kadın, erkek farketmez soralım bu dünyada ne olmadan yaşanmaz?
 Alacağımız cevap birbirinden çokta farkli olmayacaktır. Midesine düşkün olanlar ekmeksiz susuz yaşanmaz dicektir 🙂  sokakta uyuyanlar Efendimizin bir hasır üzerinde uyuduğunu bilmeyenler ev, sıcak yatak diyeceklerdir..  orta yaşı geçmiş olanlar sağlıksız yaşanmaz diyecekler. Az romantik olanlar Aşksız yaşanmaz diyecekler. Peki ya siz? siz ne derdiniz bu soruya?  Ben insan olmadan yaşanmaz demek istiyorum. Ve insanlarında Ahde Vefa ya önem verenlerinden olması temennim.. ki ben olmak istediğim yerdeyim tam da burda bu sohbet sitesinde..
 Mesela ufak örneklendirme yapacak olursak kendimizi imtihan edelim. En sevdiğimiz arkadaşımız ayarladığımız görüşmeyi unuttu. Kırılır mıyız, kızar mıyız, hayal kırıklığına mi uğrarız. Kızınca  nasıl tepki veririz kırılır mıyız yoksa ders vermek için kırılmış numarasımı yaparız. Gönlümüz mü incinir, gururumuz mu?  Affeder miyiz yoksa zamanı gelince yüzüne vurmak başına kakmak için unutmuş numarası mı yaparız?  Ne kadar acı örnekler değil mi ? Malesef bunlar diğer sohbet sitelerinde gerçekleşiyor ama bizim sitemizde bu duygular yaşanmaz. Ahde Vefa dedik boşuna mı dedik? Biz halden anlayan insanlarız varlığınız  bizim için şereftir.. sohbet sitemize adım attığınız an bu makaledeki tadı alacaksınız emin olun. Byn – HiFa



sohbet