Diyalog Sohbet

İş Hayatında Diyalog ve Sohbet

Merhabalar efendim. Sanal ortamda bir araya geldikten sonra. Bazen gerçek yaşamı buraya taşımak isteriz değil mi? Şahsen ben iş yerine her gittiğimde, etrafıma bakıp, sohbetyildizi.com içerisindeki dostlarımın, arkadaşlarımın ve kardeşlerimin yüzlerini ve karakterlerini arıyorum. Tabiki bu bence benim sanal olduğum değil, tam tersi bütün benliğimle gelen giden tüm misafirleri aile gibi gördüğüm anlamına gelir

Diyalog

 Aşk Burada Başlar

Ne kadar keskin ve önemli Bi kavramdır diyalog, kurabilene ne mutlu. Bazen öyle bir an gelir ki sırf şunun eksikliğinden evlilikler biter, savaşlar çıkar, dükkanlar kapanır, büyük fabrikalar kapanır. Bu kadar önemli olan diyalog kurma olayını hayatımızın her anında yaşayıp yaşatmalıyız değil mi. İş hayatında sabah işe gider gitmez muhtemelen önce kartı basıp, oraya geldiğinizi delil ile neticelendirip, hemen en yakın arkadaşınızı gözünüz arar. Poğaçanızı alır çayınızı alır bir güzel yersiniz. Mesele poğaça yerken çay içmek değil de o sırada beraber olduğunuz insanlar ile diyalog kurup, henüz daha sabahın erken saatlerinde muhabbet etmektir değil mi.

Diyalog ve Sohbet

Birbirine çok yakın ve Bi o kadar ayrı iki değer bizler için. Hayatın her anında uymamız gereken, aynı zamanda bizlerin toplumda ne kadar sevileceğimizi belirleyecek olan iki büyük kavram. Diyalog kurmaya bir örnek verir isek, diyelim ki x firmadan gelen bir evrak içeriği hakkında pek bilgimiz yok. Ancak bunu gelir gelmez anlamadığınız yada size ait olmadığı için geri göndermek yerine,diğer arkadaşlara danışıp bilgilendirme yapıp onlar ile diyalog kurar isek, ve herkezin fikrini sorar isek çözümü çok daha kolay olucaktır. Aynı zamanda bunu yapmak insanlar arasında sohbet ve muhabbeti arttıracak olup daha neşeli bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Sohbet etmek insanların, çalışma zorluğunu, sıkıntılı anlarını, hatta acılarını ve düşüncelerini bir anda durdurup o an çok mutlu olmasını sağlayan en büyük etkendir. Hayatta her zaman sohbet edecek birilerini bulup, fazla içe kapanmadan, sakin bir şekilde insanlarla iletişimsiz kalmaktansa, diyalog ve sohbet halinde olmamız gerekir.

Gün Sonu
Günün sonunda kartımızı tekrardan basıp aracınıza doğru ilerler iken yanınızda bir arkadaş olup gülen yüzünüz olacaktır emin olun. Çünkü o gün içinizde ne varsa konuşmuş, aynı zamanda herkez ile tamamen iş birliği içerisinde bir çalışma günü yaşamışsınızdır. Bazen insanın kulağına çok basit gelse de,sohbet etmek diyalog kurmak bence hayatta kalmak ve mutlu olmak için en önemli etkenlerden biridir.
İş hayatınızda ve normal yaşamınızda her daim mutlu, bol sohbetli, neşeli ve huzurlu olmanız dileği ile hayırlı günleriniz olsun. By ~ibOo

sohbet