Radyo Sesi

Radyo Sesi

Radyo Sesi

Radyo Sesi Müzik dinlemek ruhun gıdası derler. Kesinlikle çok doğru bulduğum cümlelerden birtanesi. Müzik olmadan yaşanmaz diyenlerdenim. Hiç bir ses olmasa bile kendi kendine mırıldanan insanları çok seviyorum. Müzik tamamen ruhuna hitap ediyor insanın.Bu yüzden ruhun gıdasıdır deniliyor. Müzik duygu ve düşüncelerimizi anlatma sanatıdır aslında. Ne düşünüyorsak onu aktarıyoruz.Konfüçyüs’e göre müzik yer ile gök arasındaki uyumdur. Bir kuş düşünelim ne demek istediğini anlayamayız ama onun o güzel çıkardığı seslerden keyif alabiliriz.Bir insanı davranış ve tutumlarından dolayı sevmeyiz hatta empati bile kuramayiz fakat yaptığı sanat muhteşemdir saygı duyarız. Sevmediğimiz o insanı yaptığı sanat bambaşka bir yere taşır. Hayvanların yaptığı müziği sevdiğimiz gibi anlaşamadığımız insanların yaptığı müziği severek dinleyebiliriz. Sanatta tezatliklar sert bir şekilde sorgulanmaz.Muzik insanlarla yaşıt. Nerden ve ne şekilde çıktığı tanısını koymak zor. Bir annenin yavrusunu sakinleştirmek için mırıldanması da müzik aslında. Az önce de dediğim gibi hiç bir ses olmadan kendi kendine mırıldanan insanlar ruhlarını ifade edebilen en güzel insanlardır. Bazen kendimizi müzik ile ifade etmeye çalışırız. Çünkü o ifade etmeye çalıştığımız müzik o ses tamamen bizi anlattığını düşünürüz. Müzik demişken radyo dinler misiniz? Radyo’nun Vermiş Olduğu Keyif Eskilerde teknoloji Bu kadar yaygın değildi elbette ki. Müzik dinlemek te bu kadar kolay değildi. Büyük radyolar vardı çok iyi hatırlıyorum. Kasetli olanlardan bahsediyorum. Birde sadece radyo kısmını dinlediğimiz ses aletleri vardı.

Radyodaki Etkileyici Ses

Radyodaki konuşan o sesi hayranlıkla dinlerken hayal kurmak .. Öyle muhteşem gelirdi ki o ses hayranlıkla dinleyip başından ayrılamaz ve aman dediklerini kaçırmayayım diye çıt ses çıkarmazdık. Teknoloji ilerledikce tabiki eskilerin tadı kalmadı. Istediğimiz herşeye rahatca ulaşabiliyor istediğimiz her şarkıyı anında dinleyebiliyoruz. Radyodaki ses biraz kısılmış oldu. Yeni nesil ortamda eskilere nazaran çok fazla radyo dinlenmiyor. Aslında bilmiyorlar ki dinleseler o radyodaki sesin keyfini yaşasalar görecekler ki daha guzel vakitler geçirecekler. Radyo da o ses diyince sadece bir kişiden bahsetmiyorum elbette.Herkesin hayranlıkla dinlediği farklı yayıncılar vardır muhakkak tıpkı bizimde olduğu gibi. Insanı dinlerken mest eden farklı düşünceler içine koyarak bambaşka bir hayal dünyası yaratan ses. Sizinde oldumu hayranlıkla dinlediğiniz bir ses? Radyoda ki O Ses ? Herkesin hayran olup dinlediği yayıncılar vardır. Bizim zamanımızda djlik yapan Şahin vardı. Okadar keyifle dinliyorduk ki onu sürekli o olsa radyoda diye dualar ediyorduk. Onun yayın saati yaklaşınca hemen kızlar toplanıp herhangi birimizin evinde radyonun başına geçip kitleniyorduk resmen radyoya. Kimsede çıt ses yok onu dinliyorduk sadece hepimize nasıl iyi geliyordu ki ? O derece hayrandık siz düşünün. Bir o kadar da komikti iki kelimesinden birine hep gülüp mutlu oluyorduk. Çok daha sonra yayın işlerini bırakmıştı hastalığından dolayı. Onun için döktüğümüz gözyaşlarını görseniz şaşırıp kalırdınız heralde. Çok fazla benimsemiş olmamızın verdiği duyguydu bu. Yüzünü bile görmediğimiz birine olan hayranlık duygusu. Şimdiler de ise boyle duygular pek yaşayamaz olduk. Buda insanlarla alakalı değil tamamen teknolojinin ilerlemesiyle alakalı.Her şeye çok kolaylıkla ulaşabiliyor ve istediklerimizi tek başımıza halledebiliyoruz.

admin 42
16 Yorumlar
Cirkin

Kucucuk kutularda insanlar nasil konusuyor, o kadar sarki neresine sigiyor diye dusunurduk cocukken :) Ne masumduk.. Cok guzel paylasim, emegininize saglik..

Kahve

Emeğine sağlık.

My

Emeğinize sağlik

iLSu

Emeğine sağlık

SibeL

Emegine sagLik

Sets

Emeğine saglik

qSmLy`

Emegine Saglik

SuGaRBoY

Emeqine Saqlık Olsun...

GofRetiCe

Emeğinize sağlık 👍

Kralice

Emeğine saglik

MenekSe

Emeginize saglik

Ümit

Emeğine sağlık

Toffifee

Emegine sagLik

wicacaste

CesaRet TimsaLi

Cevap bırakın