Yeni nesil chat 2

Yeni Nesil Chat Sohbet

Yeni Nesil Sohbet Sanal ortam; yani chat ve sohbet platformları 21.yy ile birlikte lügatlarımıza girmiş ve anlam kapasitesini her geçen zamanda genişleterek devam etmekte olan sosyal bir mecradır. Bizlere erişim kolayligi saglayan, chat ortamları her geçen gün daha da geliserek büyüyen bir platformlardan birisidir. Genç kuşak idrak etmekte zorlansa da, biraz yaşı olanlar için teknolojinin ve internetin hatta sohbet ortamlarının önemi anlam bütünlüğü olarak daha ön plandadır. Keza sohbet ortamlarının İnsanlıgın varlıgından bu yana ki en uçuk fikir ve icatların döndügü asırda olduğumuzu söylemek pekte mübalagaya kaçmayacaktır.

Yeni nesil muhabbetler

Yeni nesil muhabbetler

Bunu anneannelerimizden de teyit etmek mümkün. En başta belirtildiği gibi yaşı olanların gözünde canlanması daha olası olan bir fark var teknoloji konusunda. Sohbet platformları ile hayatımızda ki değişiklikler, imkanlar, duygularımız , düzenlerimiz, şartlarımız ve daha fazlası. Milyonlarca etmeni etkileyen bu gelişim ve, çogu zaman yenisi çıktı diye kıyılara köşelere attığımız cihazların ta kendisidir. Cebimizde devasa bir kültür taşımaktayız. Milyonlarca bilim insanın binlerce yıllık kültür aktarımının ardından vardıgı sonucun şekile bürünmüş hali. Haberleşmenin zor olduğu yıllarda , anlık çıkan bir kararın iletilmesi 3 aylık yol ile gerçekleşirdi. Şimdi ise saniyeleri almamakta, tabi bunun içinde en basit kişisel meselelerde yer alıyor. İnsanlar artık sosyalleşme ihtiyacını; tıpkı sevdikleriyle buluşmuşcasına, iletişim hızının verdiği kolaylık ile birlikte dünyanın neresinde olursa olsun anlık giderebiliyorlar. Bunun en kolay yanı da chat platformlarından bu erisimi saglayabilmek. Tabi bu tanıdık insanların dışına çıkarak , yeni insanları bulma noktasına kadar gelmiştir. Chat siteleri; sosyalleşmeyi , yeni insanlarla tanışmayı kolay hale getirmiş bir platformdur. Normalde misafir gelirken ev sahibi ; evin düzenine, bulaşık ,çamaşır , kir , toz gibi iki kişinin iletişiminin geçeceği mekanın detaylarına ağırlama adetlerinden ötürü dikkat ederek özen gösterir. Bunun yanında ikramlar, içecek ve yemek gibi adetlerinde içine katılmasıyla birlikte misafir olgusu epey bir zaman alır. Dışarıda bir buluşmada ise, yol ve mekan mesafesinden dolayı hem bütçeyi hem de zamanı etkilemektedir. Fakat sanal dünya yani chat ortamı ile mekan düzeni stabil hale gelerek, yolu saniyelere indirgemiştir. Chat sitelerinde ki bu sanal evler yeni bir sosyalleşmeye kapı açmıştır. Sanal dünyanın gelişmesiyle bir çok sosyal medya mecrası ortaya çıkmıştır. Bunların çogunun farklı işlevleri vardır. Chat siteleri ise Facebook, İnstagram ve Youtube’un dışında ayrı bir amaç güder. Diğerlerin aksine ekli kişilerle olan iletişim sınırlaması olmaksızın yeni kişilerle tanışmaya ve sürekli bir sohbete olanak sağlar.

Yeni insanlarla muhabbetler

Yeni insanlarla muhabbetler

muhabbet yıldızı  sitesi tam da bu amaçla açılmış bir agdır. Sitede birden fazla faaliyet alanları bulunmaktadır. Öncelik olarak kişisel verilere önem verildiginden, birçok oda bulunur. Özelden mesajlaşma , istediğin toplulukla özel olarak sohbet etmek mümkündür. Aynı zamanda site içerisindeki herkesle aynı anda konuşabilirsiniz. Bunların dışında radyo etkinlikleri bulunmaktadır. Radyoda yayınlarda istek parça çaldırıp , dj ile sohbet etkinlikleri gerçekleştirilebilmektedir. Oyun odalarıyla birlikte isteyen kişiler birbirleri arasında yarışma yapabilirler. Birbirinden farklı emoji , yazı tipi ve rengi ile sohbet kanalı insanlara nezih bir ortam sunmaktadır.

sohbet