İzmir/ çeşmeden

İzmir/ çeşmeden

İzmir/ çeşmeden

 

İzmir/ çeşmeden herkeze Merhabalar !
Çeşme Türkiye’nin İzmir ilinin bir ilçesidir Ilıca parki,Çeşme kalesi ve bir birinden turistik görkemli be doğasi görüntüsüne kendine hayran birakan gezmeye doyamadığımız küttürler ve zengin elit ve şık görkemliği dünyaya nam saldiği gibi insanlarin sevimli sevecenliği ile dillerden dile dolaniyor.
Gece olunca izmirin işiklari içimizi isitirken gündüzü ilede hayata başlayip hiç bitmesini istemediğimiz ve her zerre sini yaşamak istediğimiz doğrudur.. Gönüllerin birleştiği hayatimizda   olumsuzluklarin  Sohbet biriktirdiği kalplerimizde hüzünlerin iz biraktiği birazda olsa hayata bakış açımızı değiştirdiği olmazsa olmazlarimizdan birisidir izmir..
İmirli olmakta bir ayricaliktir tipki bir çocuğun bir anneye duyduğu büyük bir aşk gibi.. Tipki bir kahvenin kırk yıl insanlara verdiği hatir gibi,Ve tipki dostluğun bittiği ama sevgilerin baki kaldiği bir ülke bir şehir bir ilimiz.. Yeni doğan bir bebek misali dünyaya gözlerini açmiş merhaba Dünya !! Merhaba güzel insanlar merhaba ülkem..!! İzmir her insana kendi memleketi güzel gelir fakat İzmir insanlara aşk ve tutku ile sevilesi güzel insanlar barindirir…İzmirde hayat beklenmez İzmir’de hayat yaşanır.. Atatürk ün dediği gibi Bütün cihan işitsin ki efendiIer, artık İzmir hiçbir kirIi ayağın üzerine basamayacağı kutsaI bir topraktır! Kutsal topraklara ve insanlarin o bize katmiş olduğu huzur görsel olarak bize verdiği oldugu o eşdeğeri olmayan tebessüm..?

İzmir bir prenses tir İzmir bir bir kardeş

Eş ,sevgili, Anne ,baba sevimli bir kiz çocuğudur..Vazgeçilmez ve kendine tutsak birakan her dilde her nebzede akillardan çıkmayan duygulari firavunlaşmış insanlara körpecik bir sevgi iklimi birakan bir şehir ilimiz ..
Ben izmirliyim İzmirli olan insanlari cani gönülden severim özgürlükler şehridir izmir.. İzmir gibiyim tıpkı gülmeyi
Alsancak’ta bıraktim !!
Aşki Bornova’da !!
Yaşamayi Mavi de !!
İzmir gibiyim uzaktan bakinca Işıl Işıl Aslinda okadar yorgun bir okadar da hüzünler biriktirdiğim bir dönemdeyim İzmir gibiyim artik yanlız bir yanim arafta bir yanim gayede kalmiş
İzmir gibiyim yüzlerce kişinin içinde tek başina savaş veren ve o savaşta tüm kirginliklarina elveda diyen ..
İzmir gibiyim hayata dört elle sarilan küçük bir kiz çocuğunun elinden pamuk şekeri alininca yüzünde kalbinde öfke ve korkusunu kusan..
İzmir gibiyim ben artik herşeye inat herkeze inat tüm acimalarima tüm düşmanlarinin karşisinda herşeye rağmen saat kulesi gibi dimdik ayakta duran ..
Böyle bir şehirden vazgeçilirmi ?bayram sabahini bekleyen çocuk misali heycan ve sabirsizlikla beklerim canim memleketim her zerresine Özlem’le hasretle animsiyorum çok özledimmm tıpkı babasi olmayan çocuk misali baba Özlem’i duyan cesur bir kiz gibi tipkı uzak diyarlardan gelecek ömrünüze ömür katacak birini beklemek gibi ne güzel şey seni sevmek izmir ..
çok yanliz hissediyorum bazen kendimi ne yapsamda mutlu olsam ne yapsam ki ??

İzmir/ çeşmeden 

Yanliz yürüdüğüm yanliz uyuduğum yanlizlar içinde efkar tutmuş hüzünlerim tarifi olmayan kirginliklarim. Arafta olan benliğim kaburgalarimin altintan salinan zehir gibi suskunluğum düşünceler ve herşeyden vazgeçtiğim bir andayim gene .. Kimsenin bana veremediği huzur yüzlerce kişilerin bana veremediği o tebessüm ? Peki hiç sanal dünyana ile kuçaklaşip merhaba dediniz mi ? Peki hiç sanal sohbet ortamina girip dugularinizdan sıyrılıp yeni bir gune gamsız kedersiz başladiniz mi ?
Sanal sohbet global dünyanin sanal insanlari size hiç kalbinizde bir tutam mutluluk ve tebessüm ederek sizinle sohbet platformunda samimi bir şekilde sizi şaşırtmakla beraber ruhunuzu ısıttımı..?
Hayat çok garip deilmi ne diyorduk bize yüzlerce insanin veremediği o huzuru o keyfi o mutluluğu sanalda sohbet ederken yaşadim. ruhum ısındımı evet o simsicak samimi insanlar o eşdeğeri güzellikler içinde elit saygin ve kibar insanlar ile sohbet kurup hayata dair ne var ise sohbet içinde karşılıklı sohbet ederken anliyoruz neler kaçirdiğimi nelerden uzak kaldiğimizi..

 

 

Evet siz sevgili arkadaşlar ruhumuzda olan acilarimiz kederlerimiz hüzünlerimiz bir tutam mutluluk ve yüzümüzde tebessüm birakan insanlar ile sizde bunlari yaşayacak ve arafta kalan ruhunuzdan biraz da olsa cikmak sizinde hakkiniz.. Nehir erdoğanin dediği gibi ÖzgürIükIer şehridir İzmir. KahkahaIarı patIatmak için ne efsuna, ne votkaya, ne de viskiye ihtiyaç vardır. Sadece ihtiyatimiz olan nazif kibar ve saygili insanlarla bir ortamda olmak ve bir fincan kahve ile kirk yil hatir içinde olmak olduğunuz yerde sıkılınca kendinizi sohbet ederken bulmak .. bir tik ileride sizleri bekliyor nasilmi ?
Türkiye’nin en kaliteli en sicak,en samimi , en doğal ve en içten insanlari ile sohbet içinde kendinizi birazda olsa şımartmak sizinde hakkiniz  sadece sohbetyıldızı na tıklamaniz kafi ve bir tik ileride cennet gibi bir ortam bir tik ile sadece ayağiniza kadar gelen ve sizleri bekleyen sevecen kalpleri ile ruhunuzu ısıtan bir birinden güzel kalpleri sevgi ve huzur dolu insanlar sizleri bekliyor tek adresimiz …. sohbetyıldızı…
sizleri sevgiyle ve sabirsizlikla bekliyoruz hepiniz Hoşqeldiniz ..

admin 3
15 Yorumlar
Yohh

Emeğine sağlık

Kralice

Emeğine saglik

AreS

Emeqine saqlık

Ümit

Emeğine sağlık

EbruLy

Emeğine sağlık

Reyhan

Gülmeyi Alsancak’ta bıraktim !!Aşki Bornova’da !!Yaşamayi Mavi de !! çok güzel caanım İzmir ya :))

SuGaRBoY

Emegine Saqlık Olsun İzmire Doyamadım Valla :(

iLSu

Emeğine sağlık

Kahve

Emeğine sağlık.

SibeL

Emegine sagLik

Sets

Emeğine sağlık

qSmLy`

Emegine Saglik

My

Emeğinize sağlik ☺️

Apophis

Cumhuriyetimiz İçin Önemli Bir Yere Sahip Olan İzmir'imizi Bir Nebzede Olsa Özetlediğiniz İçin ; Çok Teşekkürler.

Cevap bırakın